استراتژی بازاریابی محتوا

درباره این برنامه

اصطلاحات استراتژی بازاریابی محتوا، استراتژی محتوا، و برنامه محتوا را بارها شنیده اید. مردم اغلب این لغات را بجای هم استفاده می کنند (خطوط مرزی آنها کمی تار است)، اما هر یک کمی از دیگری متفاوت است.

 

استراتژی بازاریابی محتوا

استراتژی بازاریابی محتوا  چرایی شماست!. چرا دارید محتوا تولید می کنید؟ در حال کمک به چه کسی هستید؟ و چطور به آنها کمک می کنید به طوریکه هیچ کس قادر به این کار نیست؟ سازمان ها معمولا برای جذب مخاطب و دریافت حداقل یکی از این نتایج ارزشمند از بازاریابی محتوا استفاده می‌کنند:

  • کسب درآمد بالا
  • کاهش هزینه‌ها
  • کسب مشتریان بهتر و بیشتر

 

استراتژی تولید محتوا

 

 

 

 

استراتژی محتوا

از طرفی دیگر، استراتژی محتوا در "ایجاد، انتشار، و نظارت محتوای مفید، و قابل استفاده" جای می‌گیرد. به یاد داشته باشید که استراتژی محتوا اغلب فراتر از محدوده استراتژی بازاریابی محتوا می رود، در اصل، همانطور که به کسب و کارها کمک می‌کند تمام محتوای موجود را مدیریت کنند.

 

تولید محتوای خوب

 

 

 

برنامه محتوا

بر خلاف دو تای دیگر، یک برنامه محتوا بسیار تاکتیکی است. برنامه محتوا مشخصه‌های بکارگیری استراتژی و تعهد هر شخص به کار بخصوصی را مستند می‌کند.  مهم است بدانید که قبل از ساخت برنامه محتوا، به یک استراتژی بازاریابی محتوا نیاز دارید. به عنوان یک برنامه بازاریابی به آن فکر کنید که علی الخصوص به محتوا ربط دارد؛ بنابراین، باید شامل جزئیاتی همچون نواحی موضوع کلیدی تحت پوشش، محتوای تولیدی، و تماس های خاص برای تقاضای موضوع دربرگیرنده باشد.

 

برنامه تولید محتوا

 

 

 

آیا واقعا لازم است استراتژی بازاریابی محتوا داشته باشم؟

بله! همانطور که ما در طول تحقیق سالیانه خود آموختیم، نه تنها به یک استراتژی نیاز دارید، بلکه باید آن را مستند کنید. کسانیکه استراتژی بازاریابی محتوایی مستند دارند :

  • بیشتر احتمال دارد خود را در بازاریابی محتوا موثر بیابند.
  • با جنبه های بازاریابی محتوا کمتر احساس ناتوانی می کنند.
  • در کل، خود را در استفاده از تمام تاکتیک های بازاریابی محتوا و کانال های شبکه های اجتماعی موثرتر می بینند.
  • در اختصاص درصد بیشتری از بودجه بازایابی در بازاریابی محتوا توانمند بودند.

 

استراتژی جدید بازاریابی محتوا

 

 

استراتژی محتوای من باید شامل چه چیزی باشد؟

به یک استراتژی بازاریابی محتوا به عنوان طرحی از کسب و کار کلیدی و نیازهای مشتری، بعلاوه ی برنامه ای کامل برای استفاده از محتوا در نمایش آنها فکر کنید.

درحالیکه هیچ "قالب" معینی برای ساخت یک استراتژی بازاریابی محتوا وجود ندارد، هر یک برای کسب و کار ایجاد کننده‌ی خود منحصر به فرد خواهد بود. پنج عنصر وجود دارد که آنها غالبا دارند:

مورد کسب و کار شما برای نوآوری با بازاریابی محتوا: با بیان دلایل برای ایجاد محتوا، ریسک های آن، و دیدگاهتان از اینکه موفقیت چه شکلی خواهد بود، شما بیشتر احتمال دارد پشتیبانی اجرایی برای استراتژی خود بیابید. و در هر لحظه مجاز به اشتباه می شوید تا بفهمید چه چیزی برای کسب و کار شما بهتر عمل می کند.

برنامه کسب و کار برای بازاریابی محتوا: این مسئله، اهداف برنامه محتوایی، ارزش منحصر به فردی که از محتوا انتظار دارید و جزئیات مدل کسب و کارتان را پوشش می دهد. همچنین باید موانع و فرصت هایی که هنگام اجرای برنامه تان با آن مواجه می شوید را نیز نشان دهد.

شخصیت مخاطبین و نقشه های محتوا: اینجاست که مخاطبینی که برایشان محتوا تولید خواهید کرد را توصیف می‌کنید، نیازهایشان را بیان و پیش بینی می‌کنید. همچنین ممکن است بخواهید با هدف نزدیکتر ساختن به اهدافشان، محتوایی برای تحویل پس از خرید طراحی کنید.

داستان برندتان: در این قسمت مشخص می کنید که بازاریابی محتوایی شما قرار است چه ایده ها و پیام هایی را به مخاطب منتقل کند؟ چطور این پیام ها از رقبا متمایز خواهد بود؟ و وقتی آن را با مخاطبانتان به اشتراک می گذارید چشم انداز آن را چطور توصیف می کنید.

 

برنامه کانال شما

این بخش باید شامل بسترهایی باشد که برای بیان داستانتان استفاده می کنید؛ معیارها، فرآیندها، و اهداف شما برای هر یک از آنها چیست؟ و چطور آنها را به هم مرتبط می سازید تا گفت و گوی برند (مجموع روش هایی که در آن کسب و کار شما با خوانندگان، مخاطبین، مشتریان، و مشتری شوندگان ارتباط برقرار می کند) منسجمی درمورد برندتان داشته باشید.

 

 

مسیر تولید محتوا

 

 

 

آیا لازم است استراتژی بازاریابی محتوایمان را با تیم ها/بخش های دیگر به اشتراک بگذاریم؟

ما متوجه شده ایم که به اشتراک گذاشتن استراتژی بازاریابی محتوا با سایر افراد گروه بسیار مفید است. حتی کسانی که ممکن است مستقیما درگیر فرآیند بازاریابی محتوا نباشند.

این کار مخصوصا در سازمان های بزرگ بسیار حیاتی است، چون می تواند گروههای مجزا را در یک حیطه نگه داشته، تلاش‌های همسان را به حداقل رسانده و تضمین کند همه در حال کار برای اهداف محتوایی یکسانی هستند. اما به اشتراک‌گذاری استراتژی مستندتان برای کسب و کارهایی که تازه کارشان را با بازاریابی محتوا آغاز کرده اند، برای تیم های محتوایی که به متخصصان موضوعیٍ درونی یا بیرونی وابسته اند، یا برای شرکت هایی که هر قسمت از فرآیند تولید محتوا و پخش را برونسپاری می کنند نیز مناسب است.

البته، اینکه چطور پرسنل را از استراتژی خود مطلع می کنید به ساختار و فرهنگ سازمان شما بستگی دارد. در برخی موارد، ممکن است ایجاد خلاصه هایی هدفمند برای برخی ذینفعان خاص (برای مثال، مدیران پرمشغله، یا آژانس های خارجی)، بر اساس اینکه چطور استراتژی بازاریابی محتوای شما نقش های خاص، قرآیندها، و اهداف آنها را تحت تاثیر قرار می دهد، پر مفهوم تر باشد.

بطور خلاصه، این را در نظر بگیرید: چطور می توانید اصول بازاریابی محتوی را برای "فروش" بازاریابی محتوا از طریق سازمانتان استفاده نمائید؟ بیشتر چه چیزی برای مردم مهم است؟ این باید به شما کمک کند متوجه شوید کدام اجزاء استراتژی بازاریابی محتوا برای اشتراک گزاری با هر تیم درست ترند.

 

اشتراک گذاری محتوا با همه

 

 

 

هر چند وقت یکبار باید استراتژی بازاریابی محتوای خود را به روز رسانی کنم؟

برخی قسمتهای استراتژی شما باید ثابت بماند حتی وقتی برنامه بازاریابی محتوای شما –ماموریت و اهداف کسب و کارتان-رشد و توسعه می یابد. در واقع، این دو چیز آنقدر کلیدی است که ممکن است بخواهید آنها را در یک یادداشت برای پست بگذارید تا بتوانید در مواقع کار روی محتوا آن را در معرض دید قرار دهید (برای مثال، در موسسه بازاریابی محتوا CMI، ما آن را بعنوان بخشی از پذیرش معیارها برای هر درخواست ویرایش محتوایی که دریافت می کنیم استفاده می نمائیم.

به هر حال، جنبه های دیگر استراتژی محتوا احتمالا از بررسی و بروزرسانی دوره ای سود خواهد برد. برای اطمینان از اینکه برنامه بازاریابی محتوای شما هدفمند باقی می ماند، مشاهده مجدد استراتژی کانال، موضوعات اصلی،  و فرآیندهای تیمی خود را بطور سالیانه– یا اغلب اگر تازه شروع کرده اید، بخاطر بیاورید.

 

تغییر مسیر محتوا

نمایش بیشتر
میخواهم به رایگان مشترک شوم!
رایگان
برای دیدن این برنامه آموزشی روی دکمه بالا کلیک کنید.
با خبر شدن از ویدئوهای جدید

ثبت نظر و یا سوال

برای ثبت نظر ابتدا خود شوید.
تاکنون نظری ثبت نشده است !