7 هدف بازاریابی برای کسب و کار اینترنتی شما در سال جدید

درباره این برنامه

هدف بازاریابی برای کسب و کار

اینترنت و به طور کلی فضای آنلاین به سرعت در حال رشد است. ایده خوبی است که هر سال اهدافی در نظر بگیرید تا ببینید وبسایت شما نیاز به بروزرسانی دارد یا نه.  برای یک کسب و کار اینترنتی، برخی اهداف همیشه پایدار می مانند، اما مابقی تحول یافته یا هر سال کاملا تغییر می کنند.

هدف بازاریابی برای کسب و کار آن هم از نوع اینترنتی می تواند چشم انداز روشن تر و بهتری برای رسیدن به اهدافی که تعیین کردید به شما بدهد.

ما اینجا قصد داریم یک سری اقدامات جدید به شما معرفی کنیم که در سال جدید می توانید به عنوان یک هدف بازاریابی برای کسب و کار اینترنتی تان در نظر بگیرید:

 

1. ترافیک سایت را بالا ببرید

افزایش ترافیک احتمالا برای شما هدف آشنایی است. برای تقریبا هر وبسایتی، و هر چیزی که آن وبسایت می خواهد انجام دهد، نیازمند بازدید توسط مخاطبان علاقمند است. اما همه ترافیک به یک میزان ایجاد نمی شود. اگر بازاریابی شما ترافیک به بار می آورد، اما اکثر آن ترافیک از افرادی تشکیل شده که هرگز نیازی به خرید محصولات یا خدمات شما نخواهند داشت، پس برای شما خوب عمل نخواهد کرد. برای مثال، یک شرکت نرم افزار B2B اگر اکثر ترافیک آن را نوجوانان تشکیل دهند، احتمالا از این ترافیک زیاد سود نخواهد برد.

علاوه بر ادامه تلاش های بازاریابی برای افزایش ترافیک، امسال زمانی برای تحلیل اختصاص دهید تا ببینید ترافیک بدست آمده با مخاطب مورد نظری که می خواهید بدست آورید همسان است یا نه؟ در قسمت مخاطب گوگل آنالیتیک می توانید اطلاعات زیادی درمورد انواع افرادی که وبسایت شما را می ببنند بدست آورید، شامل:

  • اطلاعات جمعیتی مثل سن و جنسیت
  • علایقی که دارند، بر اساس اطلاعات چیزی که جستجو می کنند
  • اطلاعات جغرافیایی
  • اطلاعات فنی مثل دستگاه و مرورگری که استفاده می کنند.

ممکن است زمان زیادی طول بکشد تا بفهمید آیا به افرادی که سعی در جذب آنها دارید دست می یابید. اما اگر متوجه شدید که این طور نیست، پس وقت آن رسیده که دوباره فکر کنید و تلاش های بازاریابی خود را برای اطمینان از حرکت هدفمند به جلو بهبود دهید.

هنگامی که ترافیک سایت را بالا ببرید، وقت آن می رسد که هاستینگ خود را برای رفع نیاز ارتقا دهید. درمورد گزینه های هاستینگ وبسایت بیشتر اطلاعات کسب کنید تا مناسب ترین را برای نیازهای وبسایتتان انتخاب نمایید.

 

 

بالا بودن ترافیک یک وب سایت

 

 

 

2. لیست ایمیل خود را توسعه دهید

آوردن افراد به وبسایت شما بخش بزرگی از موفقیت است، اما متقاعد کردن آنها به بازگشت برای ایجاد رابطه ای مداوم حتی مهم تر از آن است. یکی از بهترین ابزارهایی که برای انجام این کار دارید لیست ایمیل شماست. وقتی کسی عضو لیست ایمیل شما می‌شود، آغاز یک رابطه طولانی با کسب و کار شماست. جای تعجب نیست که بازاریابی ایمیل یکی از بالاترین نسبتهای تبدیل به مشتری در فعالیت های بازاریابی آنلاین را دارد.

به این معنی که یکی از بهترین راههای بهبود موفقیت وبسایت شما در سال آینده تاکید بیشتر در توسعه لیست ایمیلتان است. می توانید این کار را با ارائه یک سری پیشنهاد برای ثبت نام مشتریان، تبلیغ آن در شبکه های اجتماعی، و درخواست انجام یک عمل از طریق ترغیب کاربران به  عضویت در خبرنامه سایت تان است.

 و اطمینان حاصل کنید ایمیل های ارسالی مرتبط و مفید نگه داشته شده تا مشترکانی که بدست آورده اید را حفظ کنید. آنها خیلی بیشتر از آن ارزش دارند که به سادگی از دست بروند.

 

 

لیست کاربران ایمیل خود را توسعه دهید

 

 

 

3. برای بازدیدکنندگان یک تجربه شخصی فراهم کنید

هریک از بازدیدکنندگان شما شخص منحصر به فردی است که با وبسایت شما به روش خودش ارتباط برقرار می کند. اکنون تکنولوژی، ردیابی چگونگی ارتباط افراد با وبسایت و شخصی سازی تجربه آنها را در هنگام ترک وبسایت ممکن کرده است. شما می‌توانید گزینه های مشابه یا تکاملی برای جستجوی آنها پیشنهاد دهید، یا محتوایی در موضوعاتی مرتبط با کلیک های آنها تحویل دهید.

یک مطالعه نشان داد که فراهم کردن یک تجربه وب شخصی سازی شده برای بازاریابان می تواند 18% فروش را بالا ببرد. وقتی دیدن بخش هایی از وبسایت‌تان که مرتبط با افراد می باشد را آسان می کنید، این شانس آنها برای داشتن تجربه ای خوب، و ادامه رابطه شان با برندتان را بالا می برد.

 

 

ایجاد تجربه شخصی برای بازدیدکنندگان

 

 

 

4. وب سایت خود را واکنشگرا(Responsive) طراحی کنید

حتماً از  دلایل طراحی سایت به صورت واکنشگرا اطلاع دارید و اگر در حال مطالعه این مقاله هستید، احتمالا این قدم را برداشته اید (برداشته اید، درست است؟). در سال آینده، گوگل برای بالا بردن فهرست سازی اولیه موبایل برنامه ریزی می کند، به این معنی که الگوریتم آنها اولویت بیشتری به وبسایت موبایلی شما در شناخت رتبه بندی می دهد.

این یعنی باید وبسایت موبایلی شما محتوا و اطلاعاتی یکسان دقیقا همانند وبسایت دسکتاپ شما داشته باشد، و تنها برای صفحه موبایل نیز مناسب سازی شده باشد. واکنشگرا کردن وبسایت یکی از بهترین و آسان ترین راه های انجام آن است. و در کل، آن را هدفی بدانید برای تلاش در توجه به تجربه موبایلی و اطمینان از اینکه کاربران برای مشاهده وب سایت شما در موبایل کار سختی در پیش نخواهند داشت. موبایل کنار گذاشته نمی شود و احتمالا سال به سال مهمتر هم خواهد شد، پس باید با آن همچون یک اولویت برخورد نمائید.

 

 

طراحی وب سایت واکنش گرا

 

 

5. فراتر از ووبلاگ نویسی بروید

کسب و کارهای زیادی از قابلیت ووبلاگ استفاده می کنند و این معمولا انتخاب خوبی است. وبلاگ ابزار بازاریابی خوبی است. اما چون وبلاگ های بسیاری وجود دارند، برجسته سازی محتوای شما بسیار سخت است. یکی از راههایی که امسال می توانید کارها را کمی بهبود بدهید درنظر گرفتن انواع دیگر محتوا برای بررسی است. دسته بندی محتوا در قالب پادکست ها، ویدئوها، یا محتوای جذاب می تواند به شما کمک کند محتوای وبلاگی که اکنون دارید را ارتقا داده و حتی ممکن است شما را در بدست آوردن مخاطب جدید توانمند سازد.

 انتخاب رویکردی گسترده‌تر برای استراتژی محتوا با ورود انواع قالب جدید به شما اجازه می دهد ایده بهتری از اینکه مشتریان شما به چه چیزهایی بهتر پاسخ می دهند را بیابید. بخشی از محتوا ممکن است موفق نشود، اما بخشی از آن ممکن است حتی بهتر از محتوای نوشتاری عمل کند. با تجربه قالبهای جدید، می توانید مخاطبین‌تان را حتی بهتر شناخته و به پالایش تلاش هایتان بر اساس چیزی که برای آنها کار می کند ادامه دهید.

 

فراتر از وبلاگ نویس بروید

 

6. همکاری با افراد شناخته شده (اینفلوئنسرها)

با وجود وبلاگ ها و کانال های شبکه های اجتماعی بسیاری زیادی که در اینترنت در دسترس مردم وجود دارد، می توانید به راحتی در وب به جستجو پرداخته و محتوای خود را در اختیار مردم بگذارید، این یکی از بزرگترین چالش هایی است که  بازاریابی به طور پیوسته با آن مواجه است. یک راهکارهای خوب برای جذب مخاطبان بیشتر، توسعه روابط با افراد و  بسترهایی است که در حال حاضر جامعه مخاطبین بزرگی دارند.

 این کار را می توان با ایجاد یک سیستم همکاری در فروش و همکاری با افراد تاثیرگذار و شناخته شده (اینفلوئنسرِ ها)، با انتشار پست مهمان در وبلاگهایشان، یا با همکاری با آنها در سایر پروژه‌ها صورت گیرد. هر شکلی از آن که برای کسب و کار شما باشد، کار با اینفلوئنسرها می تواند به شما کمک کند توجه افراد جدید را در مخاطبین مورد نظر جذب کنید و آنها را به وبسایت خود بازگردانید، جایی که می توانید در ایجاد رابطه ای با آنها کار کنید.

 

همکاری کردن با افراد مشهور و بزرگ

 

 

 

7. فروش را بالا ببرید

برای کسب و کارهای اینترنتی، این هدف در تمام سالها سازگار خواهد ماند. برای اینکه وبسایت و کسب و کار شما رشد کند، باید فروش داشته باشید. هرچیز دیگری روی این لیست برای کمک به اجرای آن طراحی شده است، اما شما باید به آمارهای تحلیلی خود از سالهای گذشته نیز نگاهی بیاندازید. متوجه شوید کدام روش‌ها برای فروش بهتر عمل کرده اند، نه فقط ترافیک یا اشتراک های ایمیل (که آنها نیز مهمند)، اما فعالیتهای بازاریابی خاصی که به فروش می انجامند.

درحالی که همه ساله روند کلی وجود دارد که باید تلاش شما را هدایت کند، مهمترین چیزی که باید نگاه کنید چیزی است که برای کسب و کار خاص شما بهتر کار می کند. در پایان روز، کسب و کار شما منحصر به فرد است. تنها می توانید روی چیزی که بهترین حس را برای شما و مخاطبینتان ایجاد می کند کار کنید.  معیارهای خود و برنامه بازاریابی خود را آنالیز کنید تا عملکرد بیشتر از هر چیزی که فروش شما را بالا می برد بهبود دهید.

 

 

بالا بردن فروش

نمایش بیشتر
میخواهم به رایگان مشترک شوم!
رایگان
برای دیدن این برنامه آموزشی روی دکمه بالا کلیک کنید.
با خبر شدن از ویدئوهای جدید

ثبت نظر و یا سوال

برای ثبت نظر ابتدا خود شوید.
تاکنون نظری ثبت نشده است !