9 قانون اثرگذار برای راه اندازی یک کسب و کار اینترنتی

درباره این برنامه

خبر بد: هزاران نفر هر روز کسب و کار اینترنتی خودشان را راه اندازی می‌کنند. به هر حال، تنها درصد کمی از این کسب و کارهای آنلاین در حقیقت موفق می شوند. طبق آمارهای موجود بیش از 90 درصد از کسب و کار در نهایت تا پایان سال پنجم از بین می روند

خبر خوب: قوانین و اصولی وجود دارند که می توانید برای تبدیل کسب و کار آنلاین خود به کسب و کاری موفق از آنها استفاده نمائید. در اینجا 9 قانون اداره کسب و کار موفق اینترنتی را مشاهده می نمائید.

 

1. طرح قالب  وب سایت خود را ساده و مرتب نگهدارید

افراد برای اینکه وب سایتان به خوبی دیده شود در طراحی زیاده روی می کنند . ممکن است انیمیشن پر زرق و برقید و یا صدایی در زمینه اضافه کرده و سایت را با گرافیک های با حجم بالا بارگذاری کنند. این اشتباه بزرگی است، مخصوصا برای وبسایت‌های کسب و کار محور. اطمینان از اینکه طراحی شما مرتب باشد، طوری که بازدیدکنندگان به آسانی بتوانند در یک نگاه چیزی که دنبالش هستند را بیابند اهمیت بیشتری دارد. صدای موزیکی که به یک باره پخش می شود در واقع اضطراب بسیاری به خریداران اینترنتی وارد می کند، مخصوصا اگر سرکار در حال جستجو باشند که بسیاری از افراد چنین شرایطی دارند. همچنین باید اطمینان حاصل کنید متن به آسانی خوانده می شود. متن تاریک در یک پیش زمینه ساده روشن، امن ترین روش است.

 

 

طراحی سایت خوب

 

 

 

 

2. در سریعترین زمان ممکن به بازدیدکنندگانتان پاسخ بدهید

هنگامیکه یک بازدیدکننده، یک مشتری بالقوه، به شما ایمیل می زند یا فرم مخاطبین شما را پر می کند، ضروری است در سریعترین زمان ممکن به آن رسیدگی کنید. افراد اغلب از مدت زمانی که طول می کشد یک کسب و کار آنلاین به آنها رسیدگی کند یادداشت ذهنی بر می‌دارند. حتی اگر در تعطیلات هستید، باید کارمندی برای پاسخگویی به ایمیل ها در نبود خود داشته باشید یا لپ تاپ را با خود ببرید و وقتی خارج از شهر هستید به ایمیل ها پاسخ دهید.

 رقابت بسیار زیادی برای شما وجود دارد چون به مشتریان بالقوه اجازه دادید از بین شکاف ها عبور کنند، بخاطر اینکه به اندازه کافی با دقت نبودید تا آنها را دنبال کنید.

 

 

پاسخ سریع به کاربران

 

 

 

3. بازدیدکنندگانتان را درگیر کنید

اگر بتوانید بازدیدکنندگانتان را به شرکت کنندگان فعال در وبسایت خود تبدیل کنید، وفاداری و فروش را افزایش خواهید داد. ساده ترین راه انجام آن این است که بلاگی اضافه کرده و آن را برای کامنت های بازدیدکنندگان باز بگذارید. برای سایت های بزرگتر، ممکن است امکانی در اختیار بازدیدکنندگانتان قرار دهید که خودشان موضوعات مورد علاقه شان را  در سایت ایجاد کنند.

کسب و کارتان را وارد شبکه های اجتماعی همچون توئیتر، فیس بوک، پینترست یا لینکدین کنید و برای مشتریانتان با  پاسخ ها و محتواهای با کیفیت گفتگو کنید، به اشتراک بگذارید و  اطلاع رسانی کنید. همچنین اطمینان حاصل کنید که یک صفحه دنبال کنندگان و هواداران در وبسایت خود دارید تا افراد بتوانند شما را در بستر شبکه اجتماعی مورد علاقه شان دنبال کنند و با بروزرسانی ها و فرآیند شما همراه باشند.

 

 

بازدیدکنندگان سایت

 

 

 

4. برای بازدیدکنندگانتان دلیل خوبی برای بازگشت بدهید

بازگشت مجدد بازدیدکنندگان به سایت برای کسب و کار شما مطمئنا فروش بیشتری را به ارمغان خواهد آورد. به روش های بسیاری می توانید برای مشتریانتان دلیلی فراهم آورید تا برگردند. برای مثال، می توانید به آنها اجازه بدهید بدانند که یکبار در ماه یک کمپین فروش یک روزه خواهید داشت که تخفیفت های فوق العاده ای در آن روز ارائه خواهید داد. مثال دیگر ممکن است نوشتن مقاله ای باشد که به خوانندگان اعلام می شود ماه آینده ادامه آن منتشر خواهد شد. موضوعات دنباله دار بسیار مورد توجه مخاطبین قرار می گیرد.

افزودن محتوای با کیفیت بطور منظم روش مناسبی برای جذب مجدد بازدیدکنندگان به سایت و تبدیل آنها به مشتریان وفادار است.

 

 

دلیل مناسب برای بازگشت

 

 

 

5. در تبلیغ و فروش محصول به بازدیدکنندگان افراط نکنید

هیچ کس یک فروشنده تحمیل گر را در هیچ کسب و کاری دوست ندارد. در این باره کسب و کارهای آنلاین نیز مستثنا نیستند. مردم از اینکه احساس کنند زیادی تحت فشار خرید چیزی قرار گرفته اند بسیار متنفر هستند. می توانید به مزایای محصول یا خدمات خود اشاره کنید، اما سعی کنید در این کار افراط نکنید (راضی نمودن مشتری به خرید بیشتر حتی پس از اینکه مشتری خرید خود را انتخاب نموده است). این کار معمولاً برای شما نتیجه معکوس می‌دهد!

 

افراط در تبلیغات اینترنتی

 

 

 

6. وب سایت خود را بیش از حد بهینه سازی نکنید

احتمالاً اصطلاح "بهینه سازی موتورهای جستجو" یا سئو را شنیده اید. این جاییست که افراد صفحات وبسایت خود را به قصد دیده شدن در موتورهای جستجو، مخصوصا گوگل بهینه سازی می کنند. بسیاری از کسب و کارهای آنلاین، به این روش اهمیت بسیاری می دهند. در نهایت، وبسایت آنها تنزل درجه یافته، یا حتی از نتایج جستجو حذف می شود چون موتورهای جستجو تلاشهایشان را به عنوان اسپم تلقی می کنند.

 

بروز رسانی بیش از حد سایت نباید باشد

 

 

 

7. از قرار دادن لینک هایتان در سایت های اسپم پرهیز کنید

مدت زیادیست که متوجه شده ایم گوگل و موتورهای جستجو اینکه چه تعداد لینک برای یک وبسایت وجود دارد را مشاهده و آن را بعنوان عاملی مهم در شناخت چگونگی رتبه بندی آن وبسایت در نتایج موتور جستجو در نظر می‌گیرند. این مسئله صاحبان کسب و کاری که می خواهند لینک هایی در حد توانشان بدست آورند را بر می‌انگیزد. گاهی حتی مالکان کسب و کار برای لینکهایی که در سایت های دیگر قرار می دهند پول پرداخت می‌کنند. به هر حال، در بسیاری از موارد، این لینک های پولی متعلق به سایتهایی هستند که در موتورهای جستجو به عنوان سایت های اسپم شناخته می شوند.

 

 

 

 

 

8. فهرست با کیفیت ایمیل داشته باشید

از بازدیدکنندگانتان وقتی به سایت شما مراجعه می کنند، بخواهید برای خبرنامه شما ثبت نام کنند. به آنها مشوق و انگیزه ای مثل یک گزارش رایگان یا دوره آنلاین رایگان بدهید. با بیان این مطلب، به بازدیدکنندگانتان و وقت آنها احترام بگذارید. مطمئن شوید خبرنامه خود را خیلی پشت سر هم نگذارید، شاید یکبار در ماه و به ندرت اعلان خاصی بفرستید. همچنین، اطمینان حاصل کنید محتوای باکیفیتی در خبرنامه خود گذاشته و به بازدیدکنندگانتان راهی آسان برای انتخاب بدهید.

 

افراط نکردن در لینک سازی برای وب سایت

 

 

 

 

9. در پایان روز به یاد داشته باشید مشتریانتان هنوز افراد واقعی هستند

بسیاری افراد این را فراموش می کنند، آنها با مشتریان خود همچون انسانهای حقیقی برخورد نمی کنند و خود را بجای مشتریان نمی گذارند. خدمات مشتری همیشه در اطراف خواهد بود، به این دلیل است که باید برای مراقبت از مشتریانمان خوب بمانیم. اگر نمی توانید به درخواست آنها کمک کنید، به آنها مراجعه کنید و اجازه دهید بدانند همه راهها را رفته اید و شاید آنها را به کسی معرفی نمایید که بتواند به آنها کمک کند. حتی اگر نتوانید در آن برهه از زمان به آنها کمک نمائید، بخاطر خواهند داشت که مسیری اضافی و راه های دیگری را نیز برای آنها امتحان نمودید و این موضوع را دهان به دهان یا از طریق شبکه های اجتماعی به دوستانشان خواهند گفت (که تبلیغ خوبی برای شما خواهد شد)، به هر صورت، می توانید شب راحت سر خود را روی زمین بگذارید چون می دانید که دارید هرکاری می توانید انجام می دهید تا نام خوبی برای کسب و کارتان حفظ کرده و هر کسی که با شما کاری انجام داده از شما راضی است.

 

 

 

مشتریان واقعی

نمایش بیشتر
میخواهم به رایگان مشترک شوم!
رایگان
برای دیدن این برنامه آموزشی روی دکمه بالا کلیک کنید.
با خبر شدن از ویدئوهای جدید

ثبت نظر و یا سوال

برای ثبت نظر ابتدا خود شوید.
تاکنون نظری ثبت نشده است !