5 نکته برای کسب و کارهای اینترنتی تازه تاسیس

درباره این برنامه

اگر یک کسب و کار اینترنتی جدید راه اندازی کرده اید یا فقط سایت موجود را مجدداً طراحی کرده اید، ممکن است در این جنگ پیروز شده یا شکست بخورید. تصمیماتی که در بخش های طراحی و اجرای پروژه خود می‌گیرید می تواند رتبه بندی را پس از شروع تحت تاثیر قرار دهد، پس به این دلیل است که نگهداری بهینه سازی موتور جستجو (سئو) در اولویت ذهنتان طی کل فرآیند حائز اهمیت است. در اینجا نکاتی بیان می‌کنیم تا به شما کمک کند آغاز به کار نمائید.

 

1. سیستم مدیریتی محتوایتان را عاقلانه انتخاب نمائید

بسیاری از سیستم های مدیریتی محتوا از جمله WordPress  از قبل برای سئو بهینه شده اند، و به شما دسترسی به ابزارهایی را می دهند که می توانید در صورت نیاز برای بهبود سئوی عنوان‌های صفحه، توضیحات متا، و غیره ارائه می‌دهند. اگر CMS (سیستم مدیریت محتوا) شما این ویژگی ها را ندارد، لازم است فکری برای آن بکنید یا از یک برنامه نویس  بخواهید تا را برای اینکه سایت تان مطابق اصول سئو باشد کدهای سایت تان را تغییر دهد.

 

 

 

سیستم مدیریت محتوا

 

 

 

 

2. ساختار سایت را ساده نگهدارید

ممکن است لیست بزرگی از محصولات نداشته باشید، اما صرف نظر از جایی که اکنون ایستاده اید، باید ساختار ساده ای بسازید که بتواند به راحتی همانطور که کسب و کار شما رشد می کند، ساختار هم رشد کند. اگر چیز کوچکی الان بسازید که حین پیشرفت شما تغییر زیادی نکند، خود را در حال ساخت یک سایت کاملا جدید در مدت شش ماه تا یک سال خواهید دید، که می تواند ناخواسته باعث شود هر نوع رتبه بندی ممکن که تا به حال بدست آورده اید را از دست بدهید. چه کسی دوست دارد دوباره از ابتدا شروع کند؟ برنامه ریزی برای آینده به شما امکان می دهد بیشتر تلاش های خود را روی کسب و کار خود متمرکز کنید، با اطمینان از اینکه تجربه سودمند مشتری را از طریق خدمات مشتریان فوق العاده و لیست محصولاتی پر از چیزهایی که افراد می خواهند و نیاز دارند فراهم آورده اید.

 

 

ساختار ساده سایت

 

 

 

 

3. به دسته بندی سایت خود توجه ویژه ای داشته باشید

دسته بندی سایت باید طوری باشد که به شما این اطمینان را بدهد که می توانید صفحات فرود را برای هر یک از کلمات کلیدی اصلی که سعی در رتبه بندی دارید ایجاد نمائید.

برای مثال، شما لباس و تجهیزات جانبی می فروشید. اگر دسته بندی سایت شما براساس جنس مشتریان باشد، باید صفحه ای برای "پیراهن زنانه" بسازید بجای اینکه روی منو کلیک کنید تا زیرمجموعه‌ای برای پیراهن زنانه باز شود. بدون صفحه فرود، کلمه کلیدی ارزشمند مورد نظرتان را نمی توانید هدف بگیرید.

هر دسته بندی که با کلمات کلیدی مورد نظر مرتبط است و ترافیک جذب می کند باید صفحه خاص خود را داشته باشد، بجای اینکه در یک دسته بندی دیگر توزیع شود.  به این معنی که بجای دارا بودن یک دسته بندی برای دکمه‌ها، باید "شلوار زنانه"، پیراهن زنانه"، و "دامن زنانه" داشته باشید. همچنین برای مثال، می توانید "شلوار لی زنانه" اضافه کنید، اگر می خواهید می توانید شلوار رسمی و غیر رسمی را نیز جدا کنید.

به عبارتی، در طبقه بندی نباید خیلی جزئی شوید که بتوانید ریسک محتوای تکراری را از بین ببرید. حتی اگر دسته‌بندی های مشابهی دارید، زمان بگذارید تا مطمئن شوید محتواس هر یک از صفحات فرود منحصر به فرد است، یا شما می توانید تلاش خود را کمتر نمائید.

 

دسته بندی

 

 

 

4. سیستم آنالیتیک گوگل را برای سایت تان فعال کنید

داده ها دوستان شما هستند. با آنها قادر خواهید بود بفهمید کدام صفحات خوب کار می کنند و کدام ها خوب عمل نمی کنند. اگر متوجه شوید بهترین صفحات اجرایی شما با پرفروش ترین محصولاتتان همخوانی ندارند، پس ایده خوبی برای اینکه از کجا تغییرات را شروع کنید خواهید داشت. با این ابزار شما میزان ترافیک و اینکه از کجا می‌آیند را مشخص می کنند، پس می توانید ببینید مثلا کمپین فیس بوک شما در ارسال افراد به صفحات محصول از کمپین پینترست بهتر عمل می نماید. اگر تا به حال این کار را نکرده اید، گوگل آنالیتیک را روی وبسایت خود نصب کنید و زمانی را برای هدف‌سازی در کمک به اینکه ببینید چقدر خوب عمل می کنید بگذارید.

 

 

 

گوگل انالیتیکس

 

 

 

 

 

5. صفحات محصول را با اطلاعات مفید و مرتبط پر کنید

هر صفحه محصول باید اطلاعات منحصر به فردی درمورد محصول داشته باشد. نیازی نیست که مقاله ای پر محتوا برای هر صفحه بنویسید، اما چیزی باید آنجا باشد که به رتبه بندی توسط گوگل کمک کند، و به مشتریان کمک کند بیشتر درمورد محصولاتی که ارائه می دهید بیاموزند.

 

صفحات محصول

نمایش بیشتر
میخواهم به رایگان مشترک شوم!
رایگان
برای دیدن این برنامه آموزشی روی دکمه بالا کلیک کنید.
با خبر شدن از ویدئوهای جدید

ثبت نظر و یا سوال

برای ثبت نظر ابتدا خود شوید.
تاکنون نظری ثبت نشده است !