7 آمار مربوط به بازاریابی محتوا که باید در سال 2019 بدانید

درباره این برنامه

در سال 2019 چطور بازاریابی محتوا تغییر می کند؟ روندهای کلیدی که برای 12 ماه آینده باید بدانید چیست؟ در اینجا مهمترین آمار برای ماندن روی یک استراتژی بازاریابی محتوای موفق را ملاحظه می نمایید.

برای اطمینان از اینکه استراتژی بازاریابی محتوایتان هنوز هم مرتبط است باید به طور مداوم ارزیابی گردد. چون در حال اتمام سال 2018 هستیم، زمان مناسبی است تا کار شما را از 11 ماه پیش بررسی کنیم تا متوجه شویم چه چیزی بهتر عمل کرده و چه چیزی نیاز به بهبود دارد.

 

70% بازاریابان محتوای B2B (کسب و کار به کسب و کار) می گویند بازاریابی محتوای سازمانشان بیشتر/یا تا حدودی در مقایسه با سال قبل موفق تر بوده است.

 

جالب است بدانید که بیشتر بازاریابان افزایش موفقیت را در تلاش های بازاریابی محتوای‌شان می بینند. این یک قدم امیدوارکننده است که بازاریابی محتوا را به سمت مرحله ای حرفه ای تر و پیچیده تر حرکت می دهد. همانطور که بازاریابان بیشتری پتانسیل بازاریابی محتوا را متوجه می شوند، کسب و کارهای بیشتری با افزایش بودجه خود در کمپین های بازاریابی محتوا موافقت می نمایند. بنابراین، این یک قدم خیلی مهمتر برای بازاریابان است تا مزایای بازاریابی محتوا را ببینند تا اعضای تیم بیشتری به میان بیاورند.

علاوه بر این، مطابق گزارش، 93% از بازاریابان محتوای B2B گزارش دادند که سازمان آنها به بازاریابی محتوا بسیار متعهد است. تمرکز روی بازاریابان B2B موفق در برخی آمار بهترین مورد را برای تمرین هایی که بازاریابان بیشتری باید برای بهبود استراتژی هایشان دنبال کنند می سازد. در این مورد، به نظر می رسد ارتباطی بین تعهد قوی‌تر و موفقیت در استراتژی بازاریابی محتوا وجود دارد.

 

 

بازاریابی محتوا b2b

 

 

 

39% از بازاریابان یک استراتژی مستند بازاریابی محتوا دارند.

یک استراتژی مستند بازاریابی محتوا به شما اجازه می دهد در تیم بازاریابی خود سازماندهی داده تر و کارآمدتر باشید و این شاخص مناسبی از سطح رشد سازمان شما در بازاریابی است. به هرحال، اگرچه بیشتر بازاریابان پتانسیل بازاریابی محتوا را در می یابند، تنها 39% از آنها یک استراتژی حقیقی مستند دارند.

بحث درمورد استراتژی شما و اهدافتان بدون جمع‌بندی در یک فرم نوشتاری رایج است. این ضرورتا رویکرد غلطی نیست، اما چیزی که ما می توانیم از این گزارش دریابیم این است که یک استراتژی مستند در میان بازاریابان موفق B2B متداول تر است. در واقع، 65% اکثر بازاریابان محتوا یک استراتژی مستند دارند. بنابراین، مستندسازی استراتژی شما می تواند اولین قدم در موفقیتت بهبود یافته در تلاش های بازاریابی محتوای شما باشد.

نیمی از پاسخ دهندگان انتظار دارند بودجه بازاریابی محتوای آنها در 12 ماه آینده افزایش یابد. همانطور که بازاریابی محتوا تحول می یابد، ممکن است دلایل اضافی برای سرمایه گذاری بیشتر زمان و پول برای استراتژی شما وجود داشته باشد.

چه در مورد استخدام، چه استفاده از تکنولوژی های بازاریابی جدید یا امتحان کانال های جدید باشد، مشاهده اینکه بازاریابان بیشتری تمایل دارند بودجه خود را در سال 2019 افزایش دهند امید بخش است.

وقتی نوبت به اختصاص بودجه می رسد، تولید محتوا بالاترین افزایش را سال به سال به خود اختصاص می دهد.

 

61% از بازاریابان محتوا در مقایسه با سال قبل، استفاده خود را از شبکه های اجتماعی با هدف بازاریابی محتوا بالا برده اند.

شبکه های اجتماعی در پخش محتوای شما می توانند بسیار مفید باشند. این چگونگی گرفتن نقشی بزرگتر در استراتژی بازاریابی محتوا طی هر سال می باشد. به نظر می رسد از این اندیشه که شبکه های اجتماعی اغلب لایک‌ها و فالورهای بیهوده‌اند دور کرده و یک استراتژی کلی که بیشترین را از هر کانال بدست می آورد در بر دارد.

در واقع، امروزه شبکه های اجتماعی می توانند با اهداف مختلف در استراتژی بازاریابی محتوای شما از آگاهی تا تولید مشتری راغب و تبدیل به مشتری مورد استفاده قرار بگیرد.

 

 

بازاریابان محتوا و شبکه های اجتماعی

 

 

 

66% از بازاریابان محتوای B2B از روش های پولی برای پخش محتوا استفاده می نمایند.

تبلیع پولی به بازاریابان کمک می کند  دسترسی محتوای‌شان برای مخاطبان را گسترش دهند. ارتقاء محتوا به طور طبیعی هیچ وقت کافی نخواهد بود و به نظر می رسد بازاریابان بیشتری به مزایای افزایش روش های توزیع محتوای خود اذعان دارند.

پس چرا از روش های پولی استفاده می کنند؟

متداول ترین اهداف:

 1. جذب مخاطب جدید (80%)
 2. ایجاد ترافیک هنگامیکه جستجوی طبیعی نتایج مطلوب را نمی دهد (65%)
 3. دستیابی به مخاطبین یک بخش کوچک از بازار(نیچ) (52%)

 

بازاریابان حرفه ای b2b

 

 

 

74% از بازاریابان محتوای B2B می گویند در 12 ماه اخیر محتوای طولانی استفاده کرده یا توسعه داده اند.

 چه کسی گفته محتوای طولانی مرده است؟ بحث فعلی درمورد کاهش میزان دامنه توجه مخاطبان ما به نظر نمی رسد محتوای طولانی را حداقل نه در تمام شرایط متاثر کند.

بسیار امیدبخش است که می‌ببینیم شمار زیادی از بازاریابان چه نوشتاری و چه محتوای ویدئویی برای مدت طولانی‌تر، هنوز در حال سرمایه گذاری زمان در محتوای طولانی هستند. چیزی که مهم است تولید محتوای جذاب، درگیرکننده و مرتبط برای مخاطبین شما بدون فکر به طول ایده آل بر اساس پیشنهاد دیگران می باشد.

 

 

 

 

49% پاسخ دهندگان بیان کردند که سازمان‌هایشان ROI (بازگشت سرمایه) را برای بازاریابی محتوا اندازه‌گیری می‌کنند.

تقریبا نصف پاسخ دهندگان در حال حاضر در حال تمرکز روی اندازه‌گیری موفقیت بازاریابی محتوایی‌شان هستند. ممکن است به نظر چالش برانگیز برسد که بازگشت سرمایه را به روشی قابل لمس تشخیص دهید، اما با این حال می‌توانید روی هدفهای کوچک بر اساس اهداف سالیانه و کمپین‌های خاص تمرکز کنید تا با داده‌های خود روشن‌تر عمل کنید.

برای مثال، به گزارش موسسه بازاریابی محتوا CMI، اینها محبوب ترین اهداف بین بازاریابان هستند زمانیکه صحبت از بازاریابی محتوا در 12 ماه اخیر می شود:

 • آگاهی 81%
 • آموزش مخاطبین 73%
 • ساخت اعتبار/ اطمینان 68%
 • تولید تقاضا 68%
 • پرورش مشتریان 58%

چه چیزی می توانیم از این آمار درمورد بازاریابی محتوا در سال 2019  بیاموزیم

به آسانی نمی شود در بازاریابی محتوا خبره شد، چون افزایش تقاضای محتوا و روندهای دیجیتال دائما در حال تکاملند. چالش های بسیاری وجود دارد که نیاز است بازاریابان بر آن غالب شوند.

به هرحال، بازاریابان بیشتری فرصت بزرگ دستیابی به اهداف مختلف از طریق استراتژی بازاریابی محتوای موفق را درک می کنند.

وقتی بودجه آنها بیشتر می شود، رضایتمندی امیدوارکننده ای از تیم ها نیز فراتر از بازاریابی که شروع به شناخت پتانسیل قدرت بازاریابی محتوا می کند وجود دارد.

نواحی کلیدی برای در نظرگیری درمورد برنامه های بعدی شما در بازاریابی محتوا باید:

 • استراتژی فعلی شما
 • سطح رشد و توانایی تغییر به تکنولوژی های جدید
 • بودجه شما
 • توانایی سازمان شما در اندازه گیری بازگشت سرمایه ROI
 • تعهد شما به ساخت استراتژِی موفق محتوا

یک استراتژی موفق محتوا ممکن است زمان بر باشد، اما اکنون زمان درستی برای شروع به جستجوست.

نمایش بیشتر
میخواهم به رایگان مشترک شوم!
رایگان
برای دیدن این برنامه آموزشی روی دکمه بالا کلیک کنید.
با خبر شدن از ویدئوهای جدید

ثبت نظر و یا سوال

برای ثبت نظر ابتدا خود شوید.
تاکنون نظری ثبت نشده است !