8 نکته برای نوشتن متن ایمیل برای جذب مخاطبین

درباره این برنامه

نوشتن یک متن ایمیل کارآمد ممکن است اکثر اوقات کار مشقت باری بنظر برسد. شما ساعت ها سعی در نوشتن یک عنوان و متن ایمیل تاثیرگذار می کنید تا نرخ ایمیل های باز شده تان را افزایش دهید.

چرا بازدیدکنندگان شما کاری نمی کنند؟ چه کاری را اشتباه انجام می دهید؟

نوشتن یک متن تاثیرگذار برای ایمیل می تواند برای بازاریابان زمانبر و استرس‌زا باشد. اگر این برای شما آشنا به نظر می رسد، پس در مسیر درستی قرار گرفته اید.

ارسال پیام به بازدیدکنندگان چیزی نیست که دست کم گرفته شود. خوانندگان شما راه ارتباطی مستقیمی با شما ایجاد کرده اند.

خبر خوب این است که بازدیدکنندگان مشتاق خواندن خبرهای شما هستند. در واقع، 77% افراد در تمام گروه های سنی و جمعیتی نسبت به بقیه تبلیغاتهای مجاز، ایمیل را ترجیح می دهند.

اما اگر انتظارات را برآورده نکرده باشید، آنها ایمیل هایتان را مستقیم به سطل زباله خواهند فرستاد، حتی روی دکمه لغو اشتراک کلیک خواهند کرد.

نفس عمیقی بکشید، خود را به جای بازدیدکننده بگذارید، و از این هشت نکته برای نوشتن یک متن تاثیرگذار ایمیل کارآمدی که بازدیدکنندگانتان را روی کمپین بازاریابی ایمیل بعدی شما درگیر و فعال خواهد کرد استفاده نمائید.

 

1. به موضوع اشاره کنید

قسمت موضوع ایمیلتان همان عنوان برای متن ایمیل شماست. اگر مرتبط یا جذاب نیست و خوانندگان را وادار به عمل نمی کند، پس بازش نمی کنند.

اگر دارید یک سرصفحه بلاگ درگیرکننده ای می نویسید، وقت بسیار زیادی برای موضوع خود بگذارید. اگر فقط چهار ساعت برای نوشتن متن خود وقت می گذارید، باید نصف آن را روی موضوع یا همان عنوان ایمیل بگذارید.

هنگامی که بین گزینه های مختلف برای موضوع بعدی خود می گردید تعدادی عوامل را در ذهن خود داشته باشید:

 

  • طول: تحقیقات نشان می دهد موضوعات کوتاه- بین شش و ده لغت- بهترین نرخ باز شدن ایمیل را داشتند. احتمالا به این دلیل است که اکثر افراد ایمیل ها را در موبایل خود می بینند. اگر موضوع ایمیل شما طولانی باشد، ممکن است روی مرورگر خوب بنظر برسد اما کاربران موبایل کل داستان را متوجه نخواهند شد، و مطمئنا روی آن کلیک نخواهند کرد.
  • انتخاب کلمه: در موضوعتان افعال عملی بکار ببرید. این به بازدیدکنندگان کمک خواهد کرد قبل از اینکه حتی ایمیل را باز کنند بفهمند می خواهید چکار کنند. از اصطلاحاتی همچون "الان عمل کن"، "شما سزاوار این هستید"، یا "آن را از دست ندهید" برای ایجاد حسی از اضطرار استفاده نمائید.
  • آن را شخصی نگهدارید: استفاده از اسامی افراد حقیقی در حوزه های "به" و "از" نرخ های باز کردن ایمیل را برای شما بدست خواهد آورد. ایمیل وسیله ای شخصی است، با آن همانگونه رفتار کنید. برای خوانندگان مشاهده ایمیلی در صندوق وردیشان از اسم یک شخص واقعی بجای یک شرکت خوشایند است.                                                                                         

 

 

ایمیل مارکتینگ

 

 

 

2. فراموش نکنید متن را قبل از ارسال مشاهده کنید

وقتی نوبت به ارسال ایمیل می رسد، متن پیش نمایش شما بیشتر شبیه یک توئیت قبل از اینکه توئیتر تعداد حروف را بالا ببرد می باشد. تنها تعداد کمی حروف برای ترغیب علایق بازدیدکنندگان برای مطالعه متن ایمیل تان دارید.

برای کاربران موبایل، این متن پیش نمایش به آنها کمک می کند تصمیم بگیرند ایمیل ارزش باز کردن را دارد یا نه. مهم است به یاد داشته باشیم که وقتی در عنوان ایمیل خود قولی می دهید، مخاطبین باید آن را در متن ایمیل  هم مشاهده کنید.

بخاطر داشته باشید، مختصر و مفید بهتر است.

 

 

3. شخصی‌سازی کنید

بیش از این دیگر نمی توان روی آن تاکید کرد: اگر می خواهید بازدیدکنندگان تان را تبدیل مشتری کنید باید یک متن ایمیل شخصی‌سازی شده بنویسید.

 

 

4. بنابراین چطور می توانید این کار را عملی کنید؟

ممکن است در ابتدا احمقانه بنظر برسد، اما بجای نوشتن برای صدها، هزاران، یا میلیون ها نفر، وانمود کنید ایمیل را برای یک شخص می نویسید. وانمود کنید دارید مستقیما با یک دوست یا مشتری صحبت می کنید. اجازه دهید درمورد چیز هیجان انگیزی که می خواهید به آنها بگویید بدانند و برایشان توضیح دهید که می خواهید چکار کنند.

 

5. آن را محاوره ای نگهدارید

طبیعتا، ایمیل شخصی و خصوصی است. اگر می خواهید خوانندگانتان با متن ایمیل شما ارتباط برقرار کنند، باید در سطحی شخصی به آنها نزدیک شوید.

 

6. از اصطلاحات فنی نامانوس استفاده نکنید

شما نمی نویسید تا به خوانندگان نشان دهید چقدر درمورد حوزه کاری‌تان می دانید. از اصطلاحات فنی و سنگین رد شوید و لغاتی بکار ببرید که افراد حقیقی بتوانند متوجه شوند.

حتی وکلا و شرکت های سرمایه گذاری باید از بکار بردن زبان تکنیکی برای مشتریان معمول در ایمیل ها خودداری کنند.

در عوض، روی نقاط مشکل تمرکز کنید. چطور برند یا محصولات شما می تواند به مشتریان کمک کند مانعی را پشت سر گذارند یا در پول و زمان صرفه جویی کنند؟

 

 

 

7. کلمات را با دقت انتخاب نمائید

برای جذب و تبدیل مخاطبین به مشتریان وفادار، لغات "شما" و "برای شما" را طوری در متن استفاده کنید که انگار برای فردی که ایمیل را باز می کند نوشته اید. این به خوانندگان اجازه می دهد بدانند که ایمیل درمورد آنهاست نه شما.

همچنین باید روی منافع چیزی که ارائه می دهید بجای ویژگیهای آن متمرکز شوید. وقتی درمورد ویژگی ها حرف می زنید، تمرکز روی شما، شرکت شما، و محصول شماست. امّا وقتی درمورد مزیت ها حرف می زنید، تمرکز روی این است که چطور محصول یا سرویس شما می تواند زندگی بازدیدکنندگان شما را تحت تاثیر قرار دهد.

صحبت درمورد مزیت ها بجای ویژگی ها ایمیل را در محور بازدیدکنندگان شما قرار می دهد تا شرکتتان و این دقیقا چیزی است که خوانندگان می توانند در صندوق ورودی خود ببینند.

ایمیل های خوشامدگویی فرصت عالی برای شروع است.

 

 

8. همه چیز را کوتاه و مفید نگه دارید

اگر متن ایمیل شما حاوی صدها کلمه است، پس دارید کار غلطی انجام می دهید. اگرچه افراد هنگام انجام کارهای دیگر، وقت زیادی را در صرف بالا و پایین رفتن در لیست ایمیل شان می کنند، امّا ایمیل ها را سطحی می خوانند.

درست بروید سر اصل مطلب، بگذارید بازدیدکنندگان شما بدانند چه شده، چطور آمادگی کمک به آنها را دارید، و می خواهید چکار کنید.

از فضاهای خالی در متن ایمیل استفاده کنید: بلوک های بزرگ متنی خواننده ها را وادار می کنند دکمه بازگشت را بزنند. از فهرست های مختصر و کوتاه، جملات کوتاه، و سوالاتی که مورد نیاز بود تا مطلبتان را در میان بگذارید استفاده نمائید.

 

 

 

ایمیل مارکتینگ

 

 

 

9. اطمینان حاصل کنید محتوای شما مرتبط است

اگر به تازگی درمورد یک بازی جدید رایانه ای آموخته اید، آیا به همه مخاطبین‌تان زنگ می زنید یا پیام می دهید تا درمورد آن بگویید؟ نه، شما تنها با کسانیکه به بازی های ویدئویی توجه می کنند ارتباط برقرار می کنید.

به همین صورت، نباید ایمیل یکسانی به تمام بازدیدکنندگان بفرستید. تولید ایمیل های کلی برای لیست کلی شما با همه مرتبط نخواهد بود و مطمئنا تبدیل به مشتری نخواهند شد. در واقع، اگر هنوز دارید ایمیل های فراوانی می‌فرستید، اکنون وقت آن رسیده این تاکتیک بازاریابی ایمیل را بازنشسته کنید.

بجای آن، فهرست بازدیدکنندگان خود را به بخش های کوچکی براساس چیزی که در گذشته روی آن کلیک کرده اید، گروههای سنی، عادات خرید، زمانیکه ثبت نام کردند، و عوامل دیگری که برای صنعت و برندهای شما اهمیت دارند تقسیم کنید.

وقت گذاری برای شناخت مخاطبین و نوشتن متن ایمیل بسیار آسان تر خواهد شد چون از قبل می دانید چه می‌خواهید.

 

 

 

10. یک دکمه اقدام به عمل ساده و تنها قرار دهید

ارسال ایمیلی با CTA (فراخوان عمل) های متعدد به امید اینکه حداقل یکی از آنها به اندازه کافی با بازدیدکنندگان شما منطبق باشد تا آنها را وادار به کلیک در جایی نماید، می تواند وسوسه انگیز باشد.

اما حقیقت این است که اگر به بازدیدکنندگان دکمه ها و لینکهای بسیار زیادی بدهید تا کلیک کنند، احتمالا هیچ یک از آنها را کلیک نمی کنند. کوپی شما باید ساده بوده و فراخوان عمل تکی که به وضوح می گوید می خواهید خوانندگان چه کار کنند را در برگیرد. بروید سر اصل مطلب و در حاشیه نچرخید. خوانندگان شما زمانی برای این کار ندارند.

 

 

جمع‌بندی

کلید نوشتن یک متن ایمیل کاربردی درک مخاطبین‌تان و چگونگی کمک به آنهاست. پس از اینکه آن را متوجه می شوید، می توانید با آنها گفتگوی محاوره ای داشته باشید. از تست A/B ایمیل ها نترسید و پیش‌نمایش‌هایی برای گروهی منتخب از درگیرترین مخاطبین‌تان بفرستید تا ببینید چطور عمل می‌کنند.

نمایش بیشتر
میخواهم به رایگان مشترک شوم!
رایگان
برای دیدن این برنامه آموزشی روی دکمه بالا کلیک کنید.
با خبر شدن از ویدئوهای جدید

ثبت نظر و یا سوال

برای ثبت نظر ابتدا خود شوید.
تاکنون نظری ثبت نشده است !