6 استراتژی بازاریابی آنلاین که هر کارآفرینی به آن نیاز دارد

درباره این برنامه

اینترنت به طور اساسی روش ایجاد و تبلیغ کسب و کارها را دگرگون کرده است: ما به منابع و پتانسیل‌هایی خیلی بیشتر از قبل دسترسی داریم. بنابراین، چرا بسیاری از کارآفرینان به غفلت از این فرصت های پرثمر با این بازاریابی، یا معوق نمودن آن(استراتژی بازاریابی آنلاین) بعنوان هزینه ای غیر ضروری می پردازند؟

بنظر من، شما به تعداد انگشت شماری استراتژی بازاریابی آنلاین نیاز دارید- گویی استارتاپ شما بدون آنها نمی تواند رونق بگیرد.

معیاری برای "نیاز"

وقتی می گویم شما به این استراتژی ها نیاز دارید منظور من چیست؟ با همه این تفاسیر، آیا بازاریابی اختیاری نیست؟ نمی‌توان کسب و کاری را بدون اینکه اینترنتی باشد راه اندازی کرد؟ از نظر تکنتیکی بله اما شما با انجام این کار پتانسیل زیادی را از دست می دهید.

تمام استراتژی های بازاریابی انلاین که من دارم شامل ویژگی های زیر است:

  • انتظار: مردم انتظار دارند شما این چیزها را داشته باشید. و اگر نداشته باشید کمتر به شرکت شما فکر می کنند.
  • قابل دسترس: هیچ یک از این استراتژی ها منحصراً سخت یا پیچیده نیست، ممکن است کمی از یک منحنی یادگیری وجود داشته باشد، اما در برخی سطوح، این ها استراتژی های دسترسی هستند.
  • قابل پرداخت: مجبور نیستید پول زیادی را برای این استراتژی ها خرج کنید، آنها به راحتی حتی برای استارتاپ‌هایی با بودجه محدود نیز قابل برداشتند.
  • ارزشمندی: این استراتژی‌ها همگی بازگشت پتانسیل بالایی دارند به این معنی که هزینه آن برای شما حتی اگر از آن غفلت هم کنید پتانسیل قابل توجهی خواهد بود.
  • حساس به زمان: هرچقدر وقت بیشتری به این استراتژی ها اختصاص دهید، قوی تر خواهند شد. هر چه زودتر درگیر آنها شوید، بازده بیشتری می توانید به شکل بالقوه بدست آورید.

 

استراتزی قوی بازاربابی انلاین

 

 

 استراتژی های بازاریابی آنلاین :

 

1. برندسازی شخصی

پرسونال برندینگ راهکاری‌ست برای این که برخی از ویژگی‌های یک برند را در یک انسان قرار دهیم، به این ترتیب افرادی همچون کارشناسان، کار آفرینان و هنرمندان می‌توانند در زمینه‌های کاری خود صاحب اعتبار، شهرت، شخصیت و ارزشی قابل ارائه همچون یک نام تجاری یا برند شوند.

برندسازی خودتان قبل از برند شدن شرکت یا سازمان، این شانس را به شما می دهد که به سوی تصویری مطمئن تر و شخصی برای تبلیغ برندتان بروید. همچنین به شما قدرت بیشتری برای دیدار و شبکه سازی با دیگران و تشکیل همکاریها داده و به سازمان ناشناخته شما چهره ای جدید می بخشد.

قبل از هرکاری بدانید که پرسونال برندینگ نیز مانند برندینگ شرکت‌ها، فرایندی زمان‌بر و بسیار حساس است. اگر برندی منفی از خودتان بسازید؛ خودتان را که نمی‌توانید عوض کنید!

 

 

برند سازی شخصی

 

 

 

2. بازاریابی محتوا

بازاریابی محتوا شکلهای متنوعی دارد، و بسته به اینکه چطور استراتژی خود را شکل می دهید، می تواند تعدادی هدف متفاوت را دربرگیرد. برای مثال، می توانید از  گزارش های دقیق، کتابهای الکترونیکی، و دیگر محتوای طولانی برای جذب دانلودها، ورود و ثبت نام ها، و تبدیل ها استفاده نمایید، یا می توانید بلاگی روی سایت استفاده کنید تا ترافیک ورودی بیشتری به سایت جذب کنید.

حتی می توانید از محتوا به عنوان شکلی از کمک و عیب یابی، یا ترکیبی از این کاربردها استفاده نمایید. بازاریابی محتوا به شکل غیرقابل باوری چند کاربرده و مفید است، و اگر با ارزش باشد مشتریان از شما انتظار خواهند داشت حداقل کمی از آن را در محل برای آنها بگذارید.

 

بازاریابی محتوا

 

 

 

3. بهینه سازی برای موتور جستجو (سئو)

سئو(SEO) یا همان بهینه سازی برای موتورهای جستجو به مجموعه تغییرات جزئی در صفحات وب گفته می شود که باعث درک بهتر موتورهای جستجو از محتوای وب سایت ها و جمع آوری بهتر اطلاعات آنها می شود. در واقع سئو باعث گردآوری درست اطلاعات موجود در وب سایت و در نتیجه جذب بیشتر مخاطب از طریق موتورهای جستجو می شود. این روزها موسسه و شرکت های مختلفی بابت بهینه کردن وب سایت ها درآمدهای قابل توجهی بدست می آورند. در این مقاله که در بخش های مختلف منتشر خواهد شد روش های صحیح سئو را یاد خواهید گرفت.

سئو فرآیندی است که وبسایت شما را بیشتر قابل رویت می کند، تا ترافیک بیشتری از افرادی که دنبال محصولات و خدمات ارائه شده تان دریافت کنید. بیشتر رتبه شما در نتایج موتورهای جستجو از ساختار فنی سایت و استراتژی توسعه محتوای یاد شده می آید.

پس، اگر از قبل به طور منظم محتوای جدید تولید می کنید، سئو چیزی بیشتر از یک سرمایه گذاری نیست.  اگر جز اطمینان از نمایش درست سایت  به هیچ دلیل دیگری وجود نداشته باشد، این سرمایه گذاری اضافی ارزش دارد.

 

بهینه سازی سایت و سئو

 

 

 

4. بهینه سازی تبدیل

اکثر این استراتژی ها می خواهند افراد بیشتری را به سایت بیاورند، اما آن افراد وقتی آنجا آمدند چکار می کنند؟ بهینه‌سازیٍ تبدیل کمک می کند با افزایش میزان تبدیل، ارزش بیشتری از هر بازدیدکننده دریافت کنید.این موضوع گاهی به معنی فرصت های تبدیل و گاهی هم بهینه سازی مشتری هایی که از قبل دارید می باشد.

 

تبدیل کاربر به پول

 

 

 

5. بازاریابی شبکه های اجتماعی

بازاریابی رسانه‌های اجتماعی، افزایش ترافیک یا ورودی وب سایت یا کسب توجه به یک موضوع از طریق رسانه‌های اجتماعی است. برنامه‌های بازاریابی رسانه‌های اجتماعی معمولاً تمرکز بر تلاش برای ایجاد محتوایی دارند که بواسطه آن بتوانند توجه مخاطبین را در آن پلتفرم‌ها جلب و خوانندگان را تشویق به اشتراک‌گذاری آن در بین رسانه‌های اجتماعی کنند.

بازاریابی شبکه های اجتماعی طرح سریع پولدار شدن نیست که احتمالا به آن فکر می کردید، اما در واقع، پتانسیل زیادی در ساخت و رشد مخاطبین شبکه های اجتماعی وجود دارد. دوباره محتوا در اینجا نقش مهمی بازی می کند، چون احتمالا عاملی خواهد بود که مخاطبین شما را جذب می کند تا کار با آنها را آغاز کنید. در اینجا، شما می ایستید تا مشاهده بیشتری از برندتان، شهرتی بیشتر، و ترافیک ورودی بیشتری نیز با لینک های انبوهتان دریافت کنید.

 

روش استراتژی بازاریابی شبکه های اجتماعی

 

 

 

6. بازاریابی ایمیلی (ایمیل مارکتینگ)

اساسا استفاده از ایمیل برای ترفیع محصول و یا خدمت است. اما تعریف بهتری از بازاریابی ایمیلی استفاده از ایمیل جهت توسعه روابط با مشتریان بالقوه است. ایمیل مارکتینگ بخشی از بازاریابی اینترنتی است که متشکل از بازاریابی آنلاین از طریق وب سایت ها، رسانه های اجتماعی، وبلاگ ها و غیره است. اساسا همانند پست مستقیم است با این تفاوت که به جای ارسال پست از طریق خدمات پستی، پیام ها از طریق ایمیل و به طور الکترونیکی ارسال می شوند.

ایمیل مارکتینگ پتانسیل عجیبی برای بازگشت سرمایه دارد چون اجرای آن دقیقا هیچ هزینه ای ندارد. شروع به جمع آوری مشترکینی از میان مشتریان موجود، دنبال کنندگان شبکه های اجتماعی‌تان، و دیگر فرصت های جدید کنید. از اینجا حتی یک خبرنامه محتوای ساده می تواند به شما کمک کند ترافیک تکراری به سایت خود بفرستید، درگیری و توجه به برنتان را راحت کنید و برندتان را در ذهن مشتری به عنوان یک برند خیلی خوب حفظ کنید.

همانطور که ممکن است متوجه شده باشید، این استراتژی ها یک مزیت کلیدی دیگر نیز ارائه می‌دهند: همه آنها با هم عمل می‌کنند. درحالیکه به شخصه می توانند دنبال شوند، هر یک با بقیه ارتباط گرفته یا در دیگری جای می گیرد.اگر آنها را دنبال کنید، و تلاشهایتان را درمیان این نواحی متعدد تکمیل کنید، حتی بازگشت پتانسیل بالاتری نیز خواهید دید.

 

 

ایمیل مارکتینگ حرفه ای

نمایش بیشتر
میخواهم به رایگان مشترک شوم!
رایگان
برای دیدن این برنامه آموزشی روی دکمه بالا کلیک کنید.
با خبر شدن از ویدئوهای جدید

ثبت نظر و یا سوال

برای ثبت نظر ابتدا خود شوید.
تاکنون نظری ثبت نشده است !