25 نکته برای رشد کسب و کار از نظر متخصصان تجارت الکترونیک در سال 2019

درباره این برنامه

هنگامیکه دنبال راهی برای ساخت کسب و کاری هستید، احتمالا می خواهید به این فکر کنید که چطور محصولات بیشتری بفروشید.

در واقع، عناصر مختلفی وجود دارند که می توانند رشد کسب و کار شما را بالا ببرند. اندیشیدن درمورد کسب و کارتان بطور کلی، شما را در افزایش سود، افزایش بهره وری کارکنان، و گسترش کسب و کار توانمند می سازد-همگی این ها می توانند احتمال فروش بیشتر را بالا ببرند. یادتان باشد این یک معامله برد-برد است.

 

پنج نکته در رشد کسب و کار  از زبان آیف مدیر سایت xsellco.com

 

 1. اهداف کسب و کارخود را مشخص و روشن کنید:

او می گوید: "هر کسب و کاری نیاز به یکسری اهداف مشخص و واضح دارد. دارا بودن یک برنامه استراتژیک برای رشد یک کسب و کار ضروروی است. همیشه مشخص سازی اهداف آسان نیست، اما این بهترین راه برای در مسیر نگهداشتن کارها و حرکت به جهت مناسب است. "

خوب چطور اهداف کارآمد کسب و کار داشته باشید؟ آیف پیشنهاد می دهد که اهداف خود را در حد امکان صعودپذیر کنید.

او همچنین اضافه می کند: "اجازه دهید این طور بگوییم که می خواهید مشتریان بیشتری بدست آورید. دقیق باشید-چند تا و در چه بازه زمانی؟ انتخاب هدفی برای 50 مشتری جدید تا آخر سال هدف بسیار واضحی  است. موفقیت است که صعودپذیر بوده و شما می توانید پیشرفت خود را به روشی ساده تبدیل به یک نمودار کنید. "

 

آیف همچنین توصیه می کند صاحبان کسب و کار به صورت منظم از خود این دو سوال خاص را بپرسند:

  • اول:هدف نهایی من چیست؟
  • دوم:کاری که الان دارم انجام می دهم مرا به آنجا خواهد رساند؟

 

بهینه سازی و ارزیابی مجدد را برای اطمینن از اینکه در راه درستی قرار دارید پیوسته انجام دهید. اگر کارها پیش نمی روند، هیچ وقت از بازگشت به عقب و به تخته نقاشی و استراتژی رشد کسب و کارتان نترسید.

 

 

اهداف کسب و کار خود را مشخص کنید

 

 

 

 2. روی نیازهای مشتریانتان متمرکز بمانید

مشتری های شما ستون فقرات کسب و کارتان هستند. هر چیزی که در کار انجام می دهید لازم است حامی مشتریان بوده و نیازهای آنها را به نوعی برطرف نماید. این برای کسب و کارهای بزرگ یا کوچک عمل می کند.

آیف می گوید: "وقتی شروع به صعود کنید، راحت می شود از ارزش های اصلی دور شد. همانطور که تعداد مشتریان بالا می رود، انباری که برای مشتریان شخصی باز کرده بودید کم می شود."

"اگر کسب و کار شما مشتری مدار باشد، لازم است اطمینان حاصل کنید که تجربه آنها را در ذهنتان قرار می دهید. اگر رضایت مشتری را هدف اصلی خود قرار دهید، به نتیجه خواهید رسید."

اما دقیقا چطور می توانید کسب و کار خود را تحت بررسی قرار دهید؟ آیف یک راه حل پیشنهاد می دهد که به شکلی فعال به بازخورد مشتریان-چه خوب، چه بد-بپردازید.

او افزود: "این منبع مهمی از اطلاعاتی همچون نقد یا کامنت هایی که مشتریان به شما می دهند بوده، درک کلیدی از حل مشکلات به شما داده و راه حل مشکل را نشان می دهد. مشتریان کمتر احتمال دارد بعد از تجارب بد قبلی به شرکتی برگردند، و اگر چیزی که دارید را حفظ نکنید، پیشرفت نمی کنید."

 

 تیم پشتیبانی خود را قوی کنید

هنگامیکه کسب و کاری شروع به اوج گرفتن می کند، می تواند در طول مسیر با برخی مشکلات مواجه شود. یکی از این ها ماندن روی سطح خوبی از حمایت و پشتیبانی مشتریست. همانطور که کسب و کار شما بزرگتر می شود، سخت تر می شود مطمئن شد که همه چیز رو به راه است و هر کارمندی احساس آمادگی می کند.

آیف می گوید: هر کسب و کاری که خدمتی فراهم می آورد، با عوامل پشتیبانی خود زندگی کرده و می میرد. مطمئن شوید که تجهیز ذهنی و جسمی آنها (با آموزش مناسب) بخشی از استراتژی شماست. وقتی به نقطه اوج می رسید، جاییکه تیم پشتیبانی شما با انبوهی از مشتریان که خیلی بیشتر از حدی که می تواند مدیریت کند مواجه می شود،دیگر خیلی دیر شده است."

 

چطور می توانید تیم سرویس دهی به مشتری را برای مواقع شلوغی در آینده آماده نمایید؟

آیف پیشنهاد می دهد: "ساختاری در محل برای مقابله با افزایش پرس و جو داشته باشید، در غیر این صورت همه این برای هیچ خواهد بود".

"حمایت مشتری توسعه ای از عملیات مارکتینگ و فروش یک شرکت است.

 

 از سرمایه گذاری در منابع نترسید

آیف بیان می کند: "برای پیشرفت، به منابع نیاز خواهید داشت. اگر درحال فروش از کانالهای مختلفی هستید، یا حتی فقط یکی، پردازش دستی تمام اطلاعات می تواند زمانبر بوده و تکرار اشتباهاتی که به خطاهای بشر وابسته اند را بالا می برد.برای مدیریت هر چه بهتر مشتریان نرم افزارهایی وجود دارند که می توانند شما را کمک کنند.

 

 

ابتدا باید در چه نوع نرم افزاری سرمایه گذاری کنید؟

آیف می گوید: "برخی بسته های نرم افزاری جالبی وجود دارند، ابزارهایی که اطلاعات مشتری را فورا گرفته، تاریخچه پشتیبانی را ساده می کنند یا حتی سفارشات را دنبال می کنند. به طور ایده آل، شما در نرم افزاری سرمایه گذاری می کنید که همه این کارها را انجام دهد."

"بعنوان یک استارتاپ یا شرکت درحال پیشرفت، از سر و ته کار زدن و گول زدن خودتان برای اینکه بتوانید هرچیزی را به همان شکلی که در روز اول انجام می دادید انجام دهید می تواند وسوسه انگیز باشد. اما این به سادگی امکان پذیر نیست. بزرگترین شرکت ها به طور پی در پی منابع را به کسب و کار خود می آورند.

 

 

تمرکز روی نیاز مخاطبان

 

 

 

 3. اجتماعی شوید

رسانه های اجتماعی ابزاری قدرتمندند که شما را به مشتریانتان مرتبط می کند. برای فروشندگان آنلاین، این می تواند یک خط حیاتی حقیقی برای توسعه روابط بلند مدت با مشتریان شما بوده و ارتشی از حامیان آنلاین برند شما را ایجاد کند.

نکته توسعه کسب و کار

آیف می گوید: "مهم است که بسترهای رسانه های اجتماعی مناسب کسب و کارتان را انتخاب کنید. اگر محدوده وسیعی از محصولات فیزیکی می فروشید، پس اینستاگرام می تواند محل خوبی برای نشان دادن آنها باشد. برای شرکتی که خدماتی ارائه می دهد،  Twitter یا  Facebookبهتر خواهد بود."

همچنین حیاتیست جایی بروید که مشتریان شما آنجا هستند. اگر محصولات فوق العاده زیبایی دارید که خوش عکس هستند اما مخاطبین مورد نظرتان از بستری که انتخاب کردید استفاده نمی کنند، پس لازم است بفهمید مخاطبینتان در کجا هستند. در اصل، این یک جاده دو طرفه است.

آیف عنوان می کند: "افزودن این کانال ها به وبسایت شما باعث می شود برخوردی بهتر با مشتریانتان داشته باشید. یک استراتژی بازاریابی جامع و خلاق می تواند ذهن مشتریانتان را درگیر کند، اما باید ارزش را بگوید"

همانطور که آیف می گوید، این فقط فعال بودن در شبکه های اجتماعی نیست، بلکه محتوایی که تولید می کنید نیز هست. این رسانه های اجتماعیست که شما را به مشتریانتان مرتبط می کند، اما این محتوای شماست که ارزش را گفته و رابطه آنلاین را به طرفداری آنلاین تبدیل می کند.

مطمئن نیستید از کجا شروع کنید؟

آیف پیشنهاد می دهد: "یک سری بلاگ یا وبینار شروع کرده و اطلاعات درمورد محصول یا سرویس خود را در میان مشتریان پخش کرده و مشتری های احتمالی را جذب کنید. بخاطر داشته باشید که پست ها و ویدئوهای خود را روی بسترهای رسانه های اجتماعی به اشتراک بگذارید تا سطح آگهی برندتان را بالا ببرید."

 

 

فعالیت در شبکه های اجتماعی

 

 

 

 

پنج نکته رشد کسب و کار از eBusiness Guru:

 

 1. خدمات پیک خود را بررسی کنید تا وفاداری بیشتر مشتری را بدست آورید:

سرویس پیکی که برای حمل و تحویل کالاهای خود استفاده می کنید، می توانند نقش کلیدی در رشد موفقیت کسب و کار بازی کنند. به این خاطر که مشتریان شما تجربه حمل و نقل را به کسب و کار شما ربط می دهد.-نه مسئول فراهم کننده حمل و نقلتان.

مارک، مشاور eBusiness Guru پیشنهاد می دهد سوالات زیر را از خود بپرسید:

آیا بهترین خدمات پیک را بر اساس وزن، سایز و مقصد انتخاب می کنید؟

آیا بهترین ارائه دهنده حمل و نقل را برای کسب و کارتان انتخاب نموده اید؟

آیا بهترین قیمت ها را دارید؟

 او همچنین افزود: "دو بسته خیلی بنظر نمی رسد تا وقتیکه 2500 بسته در ماه حمل کنید."

" می ارزد که همانند خرید منزل، در اطراف بگردید تا مناسب ترین قیمت را برای پس انداز بیشتر، در جای ممکن خرید کنید. این مسئله حتی بیشتر از پیک حائز اهمیت است."

 

 

خدمات پیک

 

 

 2. محصولات بیشتری را به طور مستقیم از تولید کننده بخرید

نکته توسعه کسب و کار

مارک می گوید: "نمی توانید  همه موجودی انبار فروشندگان عمده راغ بخرید؟ توصیه می کنیم با تامین کنندگان خود درمورد فرصتهایی برای عرضه مستقیم از تولیدکننده صحبت کنید، حتی اگر ممکن باشد برای خطوط غیر اصلی"

"این به شما راهی ارائه می دهد که پیش هزینه امتحان محصولات مختلف را کاسته و حتی ممکن است جدیدترین پرفروش ها با حداقل مخارج شناسایی کرده و و بعد سرمایه راکد کمتری در انبار خواهید داشت!"

 

 

خرید مستقیم از فروشنده

 

 

 

 3. با مشتریان خود در ارتباط باشید تا دوباره پیش شما برگردند.

مارک از eBusiness Guru این سوال را مطرح می کند: "روابط مهم  هستند، و مهمترین آنها رابطه بین شما و مشتریان شماست. آیا دارید با مشتریانتان رابطه ای شکل می دهید، یا فقط دارید به آنها محصولی می فروشید؟"

اگر دنبال این هستید که کسب و کار موفقی داشته باشید، توجه به مشتریان باید در اولویت باشد. پس از همه، آنها ستون فقرات کسب و کار شما هستند. اما، دقیقا چطور برای درگیری و ساخت روابط با مشتریانتان عمل می کنید؟

 

مارک پیشنهاد می دهد: "در نظر بگیرید چطور دارید با مشتریانتان برخورد می کنید، از بسترهای رسانه های اجتماعی همچون اینستاگرام، پینترست یا توئیتر گرفته تا اعلان های ارسال ایمیل و اس ام اس، و حتی بسته هایی که از شما دریافت می کنند."

"برای مثال، شما می توانید روی بسته بندی سفارشی برای کسب و کار خود سرمایه گذاری کرده، درمورد معرفی محصولاتتان فکر کرده، از سود خود پیشنهادهای ویژه و تخفیف هایی برای انواع مختلف مشتریانتان بدهید."

هرچقدر بتوانید برای ایجاد وفاداری مشتری به کسب و کارتان کار بیشتری انجام دهید، بهتر خواهد بود. یک تجربه مثبت مشتری اهمیت فوق العاده ای برای رشد کسب و کار و موفقیت دارد، چون درکل، به تکرار کسب و کار و افزایش در فروش شما می انجامد.

همانطور که مارک نتیجه گیری می کند: "وفاداری مشتری می تواند پیشرفت را متعادل کرده و همچنین احتمال بیشتری وجود دارد مشتریان قبلی شما را به دیگران توصیه کنند." این یک نبرد برد-برد است.

 از سرمایه راکد انبار نترسید- راههایی برای فروششان هست

وقتی نوبت به انبارگردانی می رسد، به آسانی می شود محصولاتی که به فروش نمی رسند یا توجه زیادی را جلب نمی کنند نادیده گرفت. اما، همانطور که مارک از eBusiness Guru اشاره می کند، هنوز می توانید از این محصولات پول بدست آورید.

 

"آخرین بار کی به انبار خود نگاهی انداختید و انبارگردانی کردید؟ چه تعداد خطوط محصول داشته اید که هفته ها یا ماه ها آنها را نفروخته اید؟ چقدر پول در آنها خوابیده است؟"

"وقایع فروش یا بن هایی که افراد را ترغیب می کرد اولین خرید خود را از شما داشته یا حتی برای برگرداندن مشتریان قدیمی آنها را در نظر بگیرید، مدتیست که از آنها بی خبر بوده اید."

جدای از این، اگر بتوانید گروه های مشتری را از طریق بستر فروش آنلاین خود ایجاد و تقسیم نمائید، پس می توانید این پیشنهادها و تخفیفات را در تغییر محصولاتی که در غیر این صورت فضای انبار شما را اشغال می کنند، هدفمندتر و موثرترکنید.

 

 

ارتباط درست با مشتریان

 

 

 

4. از بازار و کانال های فروش موجود خود بیشتر بهره برداری کنید

اکثر بازارها و بسترهای فروش آنلاین با سرعت زیادی در حال شکل گیری هستند، که می تواند با این تغییرات برای کمک به رشد کسب و کار شما اگر غیرممکن نباشد، اما مشکل ساز باشد. بنابراین، چرا باید برای به روز بودن با این تغییرات وقت بگذارید؟

مارک از eBusiness Guru  پیشنهاد می دهد: "اگر شما و تیمتان وقت اندکی را هر روز به مطالعه در مورد آن می پردازید، پس می توانید فرصت هایی برای کسب و کارتان شناخته و در بهره وری از رقیبانتان سریع تر و چابک تر عمل کنید."

او افزود: "بررسی این چنین را بخشی از کارهای روزانه تیم آموزشی خود کنید تا اطمینان حاصل کنید که درست در مسیر بالاترین تکنولوژی ریسک پذیر تجارت الکترونیک قرار گرفته اید و تا فرصتی پیش می آید آن را می قاپید!

مارک همچنین پیشنهاد می دهد درمورد فرآیند فعلی که دارید برای بالا بردن دانش تیم خود بکار می گیرید، فکر کنید، تا بتوانید بهترین را از آنها حاصل کنید. این می تواند برای تقویت روحیه در محل کار شگفتی ایجاد کند، و باعث شود کارمندان حس ارزشمندی بیشتری داشته باشند.

زمان صرف شده برای مطالعه ی بلاگ های مربوطه چه اختصاص دهی نصف روز هر دوهفته یکبار باشد، چه 15 دقیقه در روز، هر چقدر اطلاعات بیشتری درمورد بسترهای فروش فعلی داشته باشید، برای پیشرفت کسب و کار آنلاین خود مجهزتر خواهید بود.

 

 

کانال های فروش

 

 

 

 

نمایش بیشتر
میخواهم به رایگان مشترک شوم!
رایگان
برای دیدن این برنامه آموزشی روی دکمه بالا کلیک کنید.
با خبر شدن از ویدئوهای جدید

ثبت نظر و یا سوال

برای ثبت نظر ابتدا خود شوید.
تاکنون نظری ثبت نشده است !