هفت نکته برای بهینه سازی استراتژی محتوا در سال 2019

میخواهم به رایگان مشترک شوم!
رایگان
برای دیدن این برنامه آموزشی روی دکمه بالا کلیک کنید.
درباره این برنامه

بازاریابی محتوا در حال تغییر است. در اینجا چگونگی اطمینان از استراتژی بازاریابی محتوای خود را که هنوز در سال 2019 مرتبط است را ملاحظه می نمایید.

 

1. اصول اولیه را درست انجام دهید

بهترین روش برای شروع سال جدید، بررسی استراتژی موجود است. زمانی برای گردهم آمدن با تیم خود پیدا کنید و درمورد تمام مواردی که در سال 2018 خوب کار کردند و هر آنچه نیاز به بهبود در سال 2019 دارد پیدا کنید. نگاهی نزدیکتر می تواند به شما کمک کند بفهمید آیا برنامه های شما هنوز برای 12 ماه آتی مناسب است یا نه. اگر هنوز استراتژی بازاریابی محتوای خود را مکتوب نکرده اید، پس همین حالا اقدام به نوشتن استراتژی کنید تا بتوانید با تیم های مختلف ارتباط موثرتری برقرار کنید.

مطابق با گزارش اخیر موسسه بازاریابی محتوا (CMI)، تنها 39% از بازاریابان B2B یک استراتژی بازاریابی محتوای مکتوب شده دارند. به این معنا که شمار زیادی از بازاریابان هنوز نمی توانند اثبات کنند چطور برنامه‌هایشان می تواند برای سازمان مفید باشد.

آسان ترین راه برای بهینه سازی استراتژی محتوا ، سرمایه گذاری برای تنظیم یک برنامه بازاریابی محتوای مکتوب است.

 

اصول اولیه را درست یاد بگیرید

 

2. بهبود شیوه های توزیع محتوا

توزیع محتوا می تواند یک بخش کلیدی از استراتژی بازاریابی محتوای شما باشد. اگر نتوانید محتوا را به مخاطبین مناسب نشان دهید، صِرف تولید محتوای مناسب کافی نخواهد بود. شیوه‌های توزیع محتوا در حال تغییر است و در 2019 بازاریابان باید زمان بیشتری برای پیدا کردن روش‌های مناسب در دستیابی به مخاطبین مورد نظر صرف کنند. داده های خود را بررسی کنید تا بهترین کانال‌های آموزشی و عادات مخاطبین‌تان در مورد مصرف محتوا را کشف کنید.

با پاسخ به برخی از این سوالات شروع کنید:

  • کدام کانال ها بهترین کانال های یادگیری هستند؟
  • سفر بازدیدکنندگان ما به سایت چیست؟
  • دستگاه‌هایی که مخاطبین ما با آنها محتوا را استفاده می کنند چیست؟
  • بهترین زمان دستیابی به مخاطبین‌مان چیست؟
  • کدام پیام رسان برای افزایش مخاطبین ما بهتر عمل می‌کند؟
  • تکرار و بسامد ایده آل برای تبلیغات محتوا چیست؟

این سوالات می توانند به شما کمک کنند استراتژی محتوای خود را بروزرسانی کنید تا با نیاز مخاطبین‌تان هماهنگ باشد. آنها می توانند به شما کمک کنند روش‌های خود را درمورد توزیع محتوا برای اطمینان از اینکه به اندازه کافی کارآمد بمانید بهبود دهید.

 

 

شیوه های توزیع محتوا

 

3. روی بهترین کانال خود تمرکز کنید

بازاریابی محتوا در حال تغییر است. ما نیاز به حضور در کانال های فراوان را پشت سر گذاشته ایم. اکنون وقت آن رسیده که بهینه سازی استراتژی محتوا را به کار ببندید و بهترین کانال‌های خود را پیدا کنید تا از آنها به شکلی استراتژیک تر استفاده نمائید. کانال هایی را پیدا کنید که مخاطبین مورد نظر شما اکثر اوقات آنجا حضور دارند و استراتژی برای دستیابی به آنها پیدا کنید. از آموخته های خود از سال 2018 استفاده کرده و موفقیت خود را با استفاده از کانال های درست در زمان درست بهبود دهید. از کنار گذاشتن کانالی که برای شما کار نمی کند نترسید.

چون تمام رقیبانتان مثلا از توئیتر استفاده می کنند به این معنی نیست که اگر نتایج دلخواه را نگرفتید، شما باید فقط در توئیتر باشید.

 

 

روی بهترین کانال خود کار کنید

 

4. مخاطبین خود را گلچین کنید

بازاریابی محتوا ضرورتا درمورد دستیابی به تعداد زیادی از مخاطبین نیست. حتی اگر یک کمپین با مقیاسی بزرگ برای بهبود آگاهی خود هدف قرار نداده اید، هنوز مخاطبینی را در ذهن خود مد نظر دارید.

بازاریابی مدرن این نیست که صرفاً به این امید باشید که بالاخره کسی به حرف شما گوش خواهد کرد. اکنون وقت آن رسیده که اهداف خاص تر و روش های محتوایی تنظیم کنید تا موفقیت ارتقاء محتوای خود را بالا ببرید. از تمرکز روی بخش کوچکی از مخاطبین بازار نترسید، اگر این کار به معنی این است که می توانید میزان درگیری یا میزان تبدیل مشتری را بالا ببرید.

در واقع، بازاریابی بخش کوچکی از بازار می تواند کلید موفقیت شما باشد. این کار می تواند ثابت کند که شما واقعا مخاطبین‌تان را می شناسید و احتمال بازگشت سرمایه را نسبت به تلاش های بازاریابی محتوای خود بالا می‌برید.

 

مخاطبین خود را گلچین کنید

 

5. محتوا را صرفا برای تولید محتوا، تولید نکنید

اینکه هر روز روی یک ایده‌ محتوای جدید کار کنیم وسوسه کننده است. به هر حال، به مرحله ای دست یافته ایم که محتوای زیادی وجود دارد، اما زمان کافی برای مصرف آن نیست.

دقیقا قبل از ایجاد محتوای بعدی، به اهدافی که می خواهید از آن بدست آورید فکر کنید.

  • آیا این مناسب اهداف بازاریابی محتوای شما هست؟
  • به مخاطبین مورد نظر شما مرتبط است؟
  • آیا چیز جدید و مفیدی را برای مخاطبین‌تان پیشنهاد می دهد؟

بازاریابان بیشتری در حال افزایش صرف زمان بیشتر در بروزرسانی محتوای قبلی بجای تولید محتوای جدید هستند. این راه خوبی برای نگهداری استراتژی سئو مناسب است، درحالیکه بهترین محتوای اجرایی خود را بروزرسانی می‌کنید.

اگر پست بلاگ موفقی را قبلا در سال 2018 تولید کرده اید، می توانید ارتباط آن را برای 2019 بازنگری کرده و در صورت نیاز آن را بروزرسانی کنید. به این شکل سئو آن را بهبود بخشیده و برنامه جدید خود از محتوای تبلیغی آن را اضافه نمایید.

برای بهینه سازی و موفقیت محتوای همیشه سبز هم به زمان نیاز است، پس با آن بعنوان بخشی از استراتژی خود برخورد کنید، بجای اینکه محتوای جدیدی تولید کنید که ممکن است موفقیت گذشته شما را متوقف کند.

 

 

محتوا رایگان

 

6. برای آزمایش، زمان و بودجه اختصاص بدهید

برای تمرکز روی بهترین کانال های اجرایی‌تان زمان صرف کنید، اما صرف کمی زمان و بودجه برای امتحان کردن ایده های جدید هم بسیار مفید خواهد بود.

کانال ها و روش‌های تبلیغی نوظهوری را پیدا کنید که ممکن است بخش بزرگ بعدی استراتژی شما باشند. مسلما درس های خوب و بدی وجود خواهند داشت، اما وقتی صحبت از تکنولوژی های  در حال ظهور می شود ممکن است فرصت بزرگی برای بهتر بودن از سایرین باشد.

 

 

برای ازمایش های خود هزینه کنید

 

7. مخاطبین خود را در اولویت اول قرار دهید

بهترین راه اطمینان از اینکه استراتژی بازاریابی محتوای شما در 12 ماه موفق بماند گوش کردن به نیازهای مخاطبین شماست. اگر مخاطبین مورد نظر شما یا اهدافتان طی 12 ماه اخیر تغییر کردند، پس نیاز است به این تغییرات در استراتژی بازاریابی محتوای خود فکر کنید.

برای بررسی عمیق داده های خود زمان صرف کنید تا درک مناسبی از رفتار مخاطبین و چیزی که از شما می طلبند و نیاز دارند پیدا کنید.

به عنوان بازاریاب می توان اینطور فرض کرد که همه چیز را می دانیم، اما گاهی در پایان شگفت زده می شویم. حتی ممکن است متوجه شویم رفتار در حال تغییر است که لازم است در نظر بگیریم، شاید زمان آن رسیده باشد که با تکنولوژیهای درحال ظهور، محصولات جدید یا حتی عادات جدید کاری کنیم.

 

 

 

 

از کجا باید شروع کنم؟

بهترین راه شروع، بررسی روش‌های بازاریابی محتوایی است که در سال 2018 بکار برده‌اید. تیم خود را برای تجزیه و تحلیل کمپین های قبلی جمع‌آوری کنید، که آیا اهداف شما را برآورده کرده اند و چه چیزی را می توانید در سال 2019  بهینه کنید.

بهترین کانال های اجرایی خود را بیابید و استراتژی خود را درمورد صرف زمان بیشتر روی آنها تنظیم کنید. گوش دادن به مخاطبین خود را متوقف نکنید و همیشه به اندازه کافی انعطاف پذیر باشید تا هرگونه تغییر عادات را در نظر بگیرید.

و در نهایت بررسی که با چه روش های موثری می توانید بهینه سازی استراتژی محتوا را در حد عالی انجام دهید.

نمایش بیشتر
میخواهم به رایگان مشترک شوم!
رایگان
برای دیدن این برنامه آموزشی روی دکمه بالا کلیک کنید.
با خبر شدن از ویدئوهای جدید

ثبت نظر و یا سوال

برای ثبت نظر ابتدا خود شوید.
تاکنون نظری ثبت نشده است !