5 نکته و ترفند برای بهینه سازی استراتژی بازاریابی ایمیل

درباره این برنامه

ایمیل در قلب بازاریابی دیجیتال جای می گیرد. و با حدود میلیاردها کاربر ایمیل در جهان، امکانات باورنکردنی در اختیار ما قرار می دهد. همچنین بازگشت سرمایه (ROI) فوق العاده ای دارد، تا جایی که در ازای هزینه یک دلار چیزی در حدود حدود 32 دلار درآمد کسب می کنید. اما برای فهم پتانسیل کامل ایمیل، بازاریابان باید اصول اولیه را رعایت نمایند. بنابراین، در اینجا 5 نکته بازاریابی ایمیل را مشاهده می نمایید که به شما کمک خواهند کرد توجه بازدیدکنندگان را هر بار که گزینه ارسال را می زنید به خود جلب کنید.

 

1. برای افزایش درگیری مشتری زمانبندی مناسبی در نظر بگیرید

بازاریابی ایمیلی یعنی افزایش نرخ باز شدن ایمیل‌ها توسط کاربر. اما صرف نوشتن محتوای با کیفیتی که مشتریان را جذب می کند و آنها را برای خرید متقاعد کند کافی نیست. زمانبندی هم بسیار مهم است. ممکن است مخاطبین شما در یک بازه زمانی از روز یا هفته در یک حجم کاری زیاد درگیر شوند و فرصتی برای خواندن ایمیل شما نداشته باشند. پس بهتر است این زمان ها را شناسایی کنید و دقیقاً در آن بازه اقدام به ارسال ایمیل هایتان کنید.

 

 

زمان بندی مناسب ارسال

 

 

 

2. نکاتی برای عنوان ایمیل: از کلماتی استفاده کنید که واقعا می درخشند

بازاریابی از طریق ایمیل نسبت به هر نوع بازاریابی دیگری بیشتر وابسته به عناوین است. گیج کننده است که این همه پول به تعدادی لغت وابسته باشد. وقتی سعی می کنید مشتریان را متقاعد کنید ایمیل شما را باز کنند، حتی گذاشتن یک حرف اشتباه می تواند سرنوشت ساز باشد. دارا بودن خطوط موضوعی درست لازم است. در ابتدا، از بیرون چهارچوب نگاه کنید. انتخاب خطوط موضوعی که کمی حیرت انگیز، شاد و خنده دار است راهی درست برای جلب توجه است.

دوماً، موضوعاتی استفاده نمائید که باعث می شوند خوانندگان احساس اضطرار کنند. یک کمپین فروش با یک بازه زمانی مشخص راه اندازی کنید. وقتی خوانندگان بدانند که زمان کوتاهی  برای خرید محصول در اختیار دارند، ذهن آنها بیشتر احتمال دارد بخواهند خرید کنند.

 

استفاده از کلمات خوب

 

 

 

3. از اسپم کردن اجتناب کنید

این روزها، بازاریابان ایمیل تنها با دیگر شرکت ها در بخش خود رقابت نمی کنند، آنها همچنین نیاز دارند مطمئن شوند محتوای آنها با ایمیل فیشینگ یا هر نوع اسپم دیگراشتباه  گرفته نمی شود.

وقتی برای اعضای خبرنامه متن ایمیل می نویسید، خود را به جای بازدیدکننده ایمیلتان بگذارید که ترجیه می دهند کدام ایمیل ها را باز کنند. اگر این مخاطبان درمورد بدافزار و کلاهبرداری حساس شده باشند، از هر چیزی مشکوکی فاصله خواهند گرفت.

عنوان را مجدد برای خطاهای گرامری و دیکته ای چک کنید، اطمینان حاصل کنید که هر لینکی که می گذارید 100% درست و امن است. این کار نه تنها باعث افزایش اعتماد از دید مشتری می شود، بلکه مانع از ارسال خودکار به پوشه اسپم می‌شود.

 

 

 

 

 

 

 

4. هنگام ارسال حتماً قالب بندی خبرنامه ایمیل خود را بررسی کنید

قالب بندی موارد مربوط به بازاریابی به اندازه محتوایی که به نمایش می گذارید با اهمیت است. برای مثال، کمپین‌های موبایل را در نظر بگیرید. امروزه، تقریبا تمام شرکت ها باید برای کاربران گوشی های هوشمند مناسب سازی شوند، که به این معنی است که خبرنامه‌های آنها باید برای دستگاههای موبایل بهینه سازی شود.

برخی نکات قالب بندی روی همه نوع محتوایی قابل اعمال است. در ابتدا، مطمئن شوید عناوین، تصاویر و بدنه متن به درستی بدون هیچ تداخلی چیده شده اند. هر گونه نقص بصری برای خوانندگان ناامیدکننده خواهد بود. همیشه هر خبرنامه را برای اطمینان از اینکه کاملا درست عمل خواهد کرد تست کنید.

به طور مشابه، مطمئن شوید محتوای شما با صفحه نمایش مشتری متناسب است. این موضوع به راحتی نادیده گرفته می شود، اما ضروری است. پیام هایی که نیاز دارند کاربران برای  مطالعه هر خط به جهات مختلف اسکرول کنند هرگز بازخورد خوبی نمی گیرد.

در نهایت، ترکیب درستی از محتوا و تصویر ایجاد کنید. تصاویر خیلی بزرگ را قرار ندهید، که بر محتوای خبرنامه غالب باشد. اطمینان حاصل کنید که متن کلیدی را بالاتر از سایر محتواها قرار دهید تا اولین چیزی باشد که خوانندگان با آن مواجه می شوند. این متن است که آنها را بیشتر از تصاویر زیبا درگیر می کند (اگرچه تصاویر نیز می‌توانند کمک کنند!).

 

قالب ایمیل خوب باشد

 

 

 

5. محتوا ضروری است: روی هر کلمه حساب باز کنید

نکته پایانی ما احتمالا مهتر از همه است: اطمینان حاصل کنید هر محتوایی که در خبرنامه بازاریابی ایمیل خود قرار می دهید، مرتبط، سازگار، و حرفه ای بوده و مستقیما با مخاطبین مورد نظر شما صحبت می کند.

اگر از تصاویر استفاده می کنید، آنها را اندکی به هویت برند خود و موضوع ایمیل مرتبط کنید. فقط به خاطر ظاهر کار از آنها استفاده نکنید. وقتی متن بدنه را می نویسید، روی اطلاعات مهم متمرکز شوید. به خوانندگان درمورد اینکه چرا برای آنها نوشته اید و چرا باید آن را بخوانند بگویید. 

درمورد محصولات یا فروشتان تردید نکنید. خوانندگان را به وضوح از یک خوشامدگویی "بالای صفحه" به یک پاراگراف معرفی هدایت کنید، سپس به طور مختصر اطلاعات هرچیزی که سعی در بیان آن دارید را تحت پوشش قرار دهید و با یک فراخوان عمل مناسب برای خلاصه گیری مطالب کار را به اتمام رسانید. روی فرخوان-عمل با لینک ها و گرافیک ها تاکید کنید، اما توجه داشته باشید که روی متن بدنه کم کاری نکنید. بدنه مهمترین بخش خبرنامه شماست، و باید به شکل حرفه ای نوشته شود.

 

محتوای خوب برای ایمیل

نمایش بیشتر
میخواهم به رایگان مشترک شوم!
رایگان
برای دیدن این برنامه آموزشی روی دکمه بالا کلیک کنید.
با خبر شدن از ویدئوهای جدید

ثبت نظر و یا سوال

برای ثبت نظر ابتدا خود شوید.
تاکنون نظری ثبت نشده است !