5 کسب وکارآنلاینی که بدون هیچ پولی می‌توانید آن را آغازکنید

درباره این برنامه

اینترنت پدیده فوق العاده‌ایست. مخصوصا در کسب و کار، زمین بازی را برای همه ما محیا کرده است. همه می‌توانند کسب و کار پول ساز آنلاین خودشان را شروع کنند، فقط با یک کامپیوتر و یک اینترنت. همین و بس! خبر خوب دیگر این است که به هیچ تجربه فنی نیاز نیست. مجبور نیستید بدانید چطور وبسایت بسازید، هیچ دانش برنامه نویسی مورد نیاز نیست. همچنین می توانید هرجایی که می‌خواهید زندگی کنید، برنامه خود را تنظیم کنید، و به اندازه‌ای که می‌خواهید کار کنید، بسته به اینکه می‌خواهید کسب کار خود را چقدر سریع یا بزرگ بسازید. هیچ تجربه کسب و کار یا بازاریابی نیز مورد نیاز نیست.

بهتر از همه، متفاوت از یک کسب و کار سنتی، به سرمایه گذاری استارتاپی زیادی نیاز ندارید. در واقع، می توانید کسب و کارهای اینترنتی زیادی را بدون هیچ پولی راه اندازی و اداره کنید، چون بسیاری از خدمات رایگان این امکان را آسان کرده است. برای مثال، می توانید یک وبسایت یا وبلاگ را با استفاده از سیستم وردپرس راه اندازی کنید یا می‌توانید از فروشگاه‌های آماده برای فروش محصولات استفاده کنید. شما در عوض پرداخت بخشی از فروشتان به آنها از بستر آنها استفاده می نمائید.

1. عرضه مستقیم محصولات

ایده اصلی پشت سر یک کسب و کار آنلاین عرضه مستقیم این است، که بعنوان صاحب کسب و کاری کوچک، مجبور نیستید انبار بزرگ کالا یا هر سیستم تحویل محصول به مشتریان داشته باشید. عرضه مستقیم هزینه‌ی مالی و ریسک انبار پر از کالایی که ممکن است به فروش نرسد و دردسر برنامه ریزی ارسال سفارشات به همه نقاط کشور و دنیا را کاهش می‌دهد. در واقع، مجبور نیستید هیچ محصولی تولید یا انبار کنید.

در عوض، با شرکتی کار می کنید که در عرضه مستقیم محصول تخصص دارد. و این چنین عمل می کند:

  • شما محصولات را در فروشگاه های آماده و واسطه قرار می دهید.
  • وقتی یکی از مشتریان شما خریدی انجام می دهد، شما محصول را از شرکت شخص سوم (عرضه کننده مستقیم، معمولا کارخانه دار یا انباردار) با قیمتی ارزان‌تر می خرید. این فرآیند به آسانی ارسال سفارش مشتری است، فرآیندی که می تواند کاملا خودکار باشد.
  • سپس عرضه کننده مستقیم شما محصول را برای مشتری ارسال می نماید.

با عرضه مستقیم می توانید محدوده وسیعی از محصولات را ارائه دهید، بنابراین، هزینه‌های اجرایی برای کسب و کارتان بسیار کاهش می‌یابد.

همانطور که می بینید هیچ ریسکی از سمت شما وجود ندارد چون حتی محصول را تا زمانیکه فروش حقیقی اتفاق نیافتد خریداری نمی نمایید.

نقاط ضعف مدل کسب و کار عرضه مستقیم چه هستند؟ شما باید عرضه کننده مستقیم معتبری بیابید که بتوانید روی تحویل به مشتریانتان حساب باز کنید. اگر یک سفارش دیر برسد یا اصلا نرسد یا بی کیفیت باشد، شما سرزنش می‌شوید!

همچنین، چون این بازار خیلی رقابتی است، اختلافات (تفاوت بین قیمت کلی و اینکه چقدر می توانید یک محصول را بفروشید) بسیار کم است. اما هنوز، گزینه ای برای راه اندازی یک کسب و کار ارزان است.

یک راه برای پیشی گرفتن از رقبا با کسب و کار عرضه مستقیم محصول، قرار دادن آرم تجاری‌تان روی محصولات شماست. از این طریق شما برند محصول یکسانی نمی‌فروشید و تنها در قیمت رقابت می‌کنید، بجای اینکه برند خود را بفروشید و رقابت کمتری داشته باشید.

 

عرضه مستقیم ابی

 

 

 

2. سیستم همکاری در فروش

کسب و کار همکاری در فروش چیزی شبیه به عرضه مستقیم است، اما با کمی تفاوت های کلیدی. با این مدل کسب و کار، شما صاحب محصولات نیستید و نیازی نیست نگران حمل و نقل محصولاتتان به مشتریان باشید.

اساسا، شما یک بخش سودآور و کوچک از بازار را برای کسب و کار آنلاین خود انتخاب می کنید، و بعد کسی را پیدا می کنید که محصولات مورد نظر شما برای آن بخش از بازار را داشته باشد. در حال حاضر تقریباً تمام فروشگاه ای اینترنتی بزرگ ایران هم به این سیستم مجهز هستند. شما کافی است در گوگل جمله سیستم همکاری در فروش را جستجو کنید تا به برخی از این فروشگاه ها دسترسی داشته باشید. در این فروشگاه ها از محصولات دیجیتال مثل کتاب های الکترونیکی، فایل های صوتی، فایل های ویدئویی گرفته تا هر محصول فیزیکی که بتوانید به آن فکر کنید را عرضه می کنند.

شما محصولات مورد نظر را در وبلاگ یا سایت تان برای فروش ارائه می دهید. هر محصول لینک خاصی دارد که در سیستم همکاری در فروش مختص شماست. هر بازدیدکننده‌ای که روی این لینک کلیک کرده و وقتی که محصول را خریداری کرد، این خرید به نام شما در سیستم همکاری در فروش ثبت می‌شود و کارمزد مورد نظر را دریافت می‌نمایید. این بسته به سیستم های همکاری در فروش متفاوت است، اما معمولا 5 تا 25 درصد، یا 50 درصد یا برای محصولات دیجیتال بیشتر نیز می شود. همانطور که ملاحظه می نمائید، ریسک کمی برای شما وجود داشته و به شکل مجازی هیچ سرمایه گذاری نیز مورد نیاز نیست.

تفاوت کلیدی بین سیستم همکاری در فروش و عرضه مستقیم این است که در این مدل کسب و کار حتی سیاست عدم مداخله بیشتری وجود دارد. تمام کاری که باید انجام دهید این است که لینکی برای مشتری فراهم کنید تا روی آن کلیک کرده و سیستم بقیه کارها را انجام می دهد: از ارائه فاکتور، ارسال سفارش تا خدمات به مشتریان و غیره.

تمام کاری که باید انجام دهید این است که برای این محصولات بازاریابی (از طریق شبکه های اجتماعی، بازاریابی با ایمیل، بلاگ نویسی، یا هر متدی که انتخاب می کنید) انجام دهید. اما بعد از اینکه کاربران روی لینک کلیک می‌کنند، دیگر شما هیچ کنترل ندارید.  شما مجبور نمی شوید محصولات را حمل و نقل کنید یا به سوالات مشتریان پاسخ بدهید. و مطمئنا مجبور نیستید انبار کالا داشته باشید.

 

سیستم همکاری در فروش

 

 

 

3. وبلاگ نویسی

اگر در موضوعی تخصص دارید یا مشتاق و علاقمند هستید، پس آمادگی کسب درآمد با یک وبلاگ را دارید. با امروزه سیستم های وبلاگ نویسی رایگان زیادی چه ایرانی و چه خارجی وجود دارد که می تواند در آنها ثبت نام کنید. یا اینکه می‌توانید سایت خود را با استفاده از سیستمی مثل وردپرس شروع کنید که پیشنهاد ما هم به شما همین است.

ممکن است فکر کنید وبلاگ صرفاً به نوشتن مربوط است. و این می تواند تنها زمانی باشد که می خواهید آن را انجام دهید. اما نوشتن در وبلاگ تنها آغاز کار است. شما می توانید تصویر، ویدئو، و لینک هایی به دیگر سایت ها را در وبلاگ تان درج کنید.

چه نوع محتوایی باید ارائه دهید؟ هرچیزی که مخاطبان شما را درگیر کند. مقالاتی با عناوین "چطور"، "ده لیست برتر"، "نکات و ترفندها". اساساً باید محتوای مفیدی برای مخاطبان فراهم کنید. هیچ کمبودی برای تولید محتوا در وبلاگ شما وجود ندارد.

شما از راه های مختلفی کسب درآمد خواهید کرد:

Google AdSense

این تبلیغات پرداخت به ازای هر کلیک در وبلاگ شما قرار داده خواهد شد. هر بار که شخصی روی یک تبلیغ کلیک می کند (که انتظار می رود درمورد موضوعی مرتبط به جایگاه بازارتان باشد)، مقدار مشخصی که از قبل تعیین شده است سود می کنید. هر بار مقدار کمی ، اما روی هم جمع می شود. فقط لازم است یک کد از گوگل بگیرید، آن را روی وبسایت خود قرار دهید و تبلیغات به شکل خودکار در بلاگ شما ظاهر می شود. گوگل تنها تبلیغاتی را نشان می دهد که مربوط به بلاگ شماست تا تجربه خوبی برای بازدیدکنندگان شما باشد و مقدار کلیک‌هایی که می گیرید را بالا ببرد، که به معنای درآمد بیشتر می باشد.

تبلیغات بنری

شما همچنین می توانید تبلیغات بنری روی بلاگ خود اجرا کنید. در این شیوه شما بنری که توسط شرکت ارائه دهنده تبلیغات به شما می دهد یکبار روی وبسایت خود قرار دهید و وقتی بازدیدکنندگان شما روی تبلیغات بنری کلیک می کنند شما پول دریافت می نمایید.

سیستم همکاری در فروش

ما این گزینه را در قسمت دوم به طور کامل توضیح دادیم. شما لینک محصولاتی که با نیازهای مخاطبان وبلاگ شما هماهنگ است قرار می دهید و هربار کسی محصول را می خرد، شما کارمزد دریافت می کنید. با وبلاگی که محتوای منحصر به فرد تولید می‌کند می‌توان تبلیغات و احتمال فروش محصولات را بالا برد. برای مثال، می توانید بررسی و نقد یک محصول را در وبلاگ قرار دهید و سپس لینکی برای خرید محصول مورد نظر بگذارید.

در اینجا چند نکته مفید وبلاگ نویسی را برای اطمینان از اینکه افراد می توانند وبلاگ شما را بیابند و به بازگشت به وبلاگ شما ادامه دهند، وجود دارد. این کلیدی برای ایجاد دنبال کنندگان و تبدیل بلاگ شما به یک سرمایه گذاری ارزشمند است.

لازم است برای درگیر کردن مخاطبان محتوای مفید ایجاد کنید

اگر وبلاگ شما کسل کننده است یا اطلاعات آن می تواند هر جای دیگری یافت شود، هیچ کس آن را نمی خواند. برای قراردهی هویت و اصل خود در وبلاگتان تردید نکنید.

لازم است به طور منظم محتوا ارسال کنید

افراد تشنه تازگی اند، پس مطمئن شوید مقاله، ویدئو، یا دیگر اشکال محتوا را هر هفته پست می‌کنید. هر محتوایی که تولید می کنید باید به طور منظم ارسال کنید. برای مثال در روز یک پست یا هر هفته سه پست محتوایی ارسال کنید. ارسال نامنظم به معنی از دست دادن خوانندگان است.

اصل باشید

بله از وبلاگ شما انتظار می رود که کسب درآمد کند، ولی همیشه نمی توانید فروش داشته باشید. روی محتوا تمرکز کنید تا خوانندگان شما را پیدا کنند، شما را دنبال کنید و به شما اعتماد کنند. سپس به طور طبیعی روی تبلیغ شما کلیک کرده و یا محصولی که پیشنهاد می دهید را می خرند. در این عصر اینترنت و شبکه های اجتماعی افراد دنبال حقیقت هستند.

همه اینها را انجام دهید و شما توجه موتورهای جستجو همچون گوگل که همیشه دنبال این هستند که سایتهای مفید و با محتوای مرتبط را در بالای نتایج جستجوی خود قرار دهند را به خود جلب خواهید کرد. این تمام چیزی است که بازاریابی محتوا درمورد آن می باشد.

شما می توانید یک وبلاگ را در کمتر از یک ساعت راه اندازی کنید. اما درآمدزایی از آن زمانبر است چون شما گروه خوانندگان خود را کسب کرده اید، و تنها درصد کمی از آن افراد در پایان محصولات شما را خریداری می‌کنند.

 

وبلاگ نویسی

 

4. تولید ویدئو

شما می توانید ویدیوهای جذاب تولید و در سایت تان قرار دهید و از این سایت ها برای کسب درآمد به شکل آنلاین استفاده کنید. شما یک ویدئو جذاب می سازید، این ویدیو توسط هزاران نفر دیده می شود و در نهایت می‌تواند به شکل های مختلف کسب درآمد کنید.

در ایران می توانید از سایت هایی مثل آپارت، نماشا و تماشا که یکی از محبوب ترین وبسایتهای برای مشاهده محتواهای ویدیوی هستند برای انتشار ویدیوهایتان استفاده کنید. شما در این سایت ها کانالی ایجاد و ویدیوهایتان را در آن قرار می دهید و با افزایش بازدید ویدیوها و شناخته شدن می توانید اقدام به تبلیغ و کسب درآمد کنید.

 

 برخی نکات برای ایجاد ویدئوهای حرفه ای:

  • شما می‌توانید از گوشی تلفن هوشمند یا یک دوربین فیلمبرداری ساده استفاده نمایید. اما مطمئن شوید نورپردازی مناسب باشد تا شما و هرچیز دیگری در ویدئو شما واضح بوده و به راحتی دیده شود.
  • اطمینان حاصل کنید صوت آن واضح است. به صدای پس زمینه آرام، صداساز، یا هیچ چیز گیج کننده دیگری نیاز ندارید.

فراتر از همه، بخاطر داشته باشید که ویدئوهای شما می تواند ساده باشد و لازم نیست خیلی  عالی باشد. تنها محتوای مفیدی ارائه دهید که درگیرکننده و جذاب باشد. ویدئو خنده دار هم می تواند به شما کمک کند.

و برای گسترش دسترسی ویدئوها، مطمئن شوید آن را در شبکه های اجتماعی مثل فیس بوک، توئیتر، وبلاگ و دیگر کانال ها قرار دهید. اجازه دهید مردم بدانند شما در کسب و کار ویدئویی هستید.

 

تولید ویدئو

 

 

 

5. فروش اطلاعات

وقتی یک کسب و کار اینترنتی راه اندازی می کنید، لزوماً نباید محصولات فیزیکی بفروشید. در واقع، فروش اطلاعات یکی از آسان ترین و سریع ترین راه های کسب درآمد هستند.

روشهای تولید اطلاعات نامحدود است، اما محبوب ترین قالب ها شامل موارد زیر است:

  • فایل صوتی: وبینار، مصاحبه، دوره آموزشی، یا دیگر محصولات صوتی
  • فایل ویدئویی: وبینار ضبط شده، مصاحبه
  • فایل متنی: کتاب الکترونیک، کتابچه آموزشی، راهنمای سفر

در هر یک از این دسته بندی ها، می توانید حقیقتا خلاق بوده و هر نوع محتوایی را تولید کنید.

مهم نیست از چه راهی محتوا تولید می کنید، حتی درحال خواب هم درآمد کسب خواهید کرد. محصولات را برای فروش در وبسایت خود می‌گذارید و مشتری آن را می‌خرد و در هر وقت از شبانه روز به طور خودکار آن را دانلود کند. تمام کاری که باید انجام دهید این است که فروش ها را دوره ای بررسی نمائید تا ببینید چه نوع محصولاتی پرفروش می شوند تا بتوانید پول بیشتری از آنها بدست آورید.

 

 

فروش اطلاعات

نمایش بیشتر
میخواهم به رایگان مشترک شوم!
رایگان
برای دیدن این برنامه آموزشی روی دکمه بالا کلیک کنید.
با خبر شدن از ویدئوهای جدید

ثبت نظر و یا سوال

برای ثبت نظر ابتدا خود شوید.
تاکنون نظری ثبت نشده است !